معماری
خانه / اخبار / اخبار گوناگون / سونی ناگهان تصمیم به حذف یکپارچه سازی فیسبوک از PS4 گرفت

سونی ناگهان تصمیم به حذف یکپارچه سازی فیسبوک از PS4 گرفت

اگر شما جزو افرادی هستید که علاقه به انتشار اسکرین‌شات‌ها یا ویدیو‌هایی از بازی کردن روی کنسول PlayStation 4 خود بر روی فیسبوک دارید، خبر‌های بدی برایتان داریم. کمپانی سونی تصمیم به حذف یکپارچه سازی فیسبوک از PS4 گرفت و به این وسیله این پلتفرم حمایت از سایت Facebook را به طور کامل قطع کرد. از نتایج این عمل می‌توان به از دست دادن قابلیت‌های انتشار تروفی‌های برنده شده و استفاده از فیسبوک برای یافتن دوستان اشاره کرد.

حذف یکپارچه سازی فیسبوک از PS4

این خبر، به طرزی غیرطبیعی، توسط صفحه پشتیبانی شرکت سونی برای کنسول PlayStation منتشر شد. به نظر می‌رسد اخطار قبلی نیز وجود نداشته‌است. با آنکه ممکن است این موضوع برای گروهی از افراد مشکل بزرگی نباشد، ممکن است برای گروهی دیگر مشکلاتی ایجاد کند. یکی از مشکلات قابل ذکر در ارتباط با استفاده از فیسبوک برای بارگذاری عکس پروفایل می‌باشد. تمام افرادی که از قابلیت‌های یکپارچه‌سازی فیسبوک و کنسول پلی‌استیشن برای ساخت پروفایل خود استفاده کرده بودند باید عکس پروفایل خود را عوض کنند.

کمپانی سونی تمام موارد بالا و موارد زیر را در یک پست در صفحه پشتیبانی پلی استیشن توضیح داده است:

«از هفت اکتبر ۲۰۱۹، یکپارچه سازی با سایت facebook دیگر در کنسول PS4 پشتیبانی نمی‌شود. این موضوع شامل قابلیت‌های به اشتراک‌گذاری فیسبوک مانند انتشار گیم‌پلی و تروفی‌ها و استفاده از قابلیت یافتن دوستان فیسبوک نیز می‌شود. بابت مشکلات پیش آمده عذرخواهی می‌کنیم.»

معنای این خبر برای شما چیست؟

قابلیت به اشتراک گذاری کنسول پلی استیشن ۴ به مانند سابق باقی می‌ماند اما دیگر سایت Facebook به عنوان یک مقصد برای اشتراک‌گذاری اسکرین‌شات‌ها، ویدیو‌ها، موسیقی‌ها و جزئیات تروفی‌ها و یا لینکی برای پخش گیم‌پلی‌ها وجود نخواهد داشت.

کاربران دیگر توانایی اتصال حساب کاربری سایت فیسبوک خود با حساب کاربری شبکه PlayStation Network خود را نخواهند داشت. این به معنای آن است که قابلیت‌های لیست دوستان، مثل یافتن دوستانتان از فیسبوک، حذف خواهند شد.

عکس‌های پروفایل وارد شده از سایت فیسبوک نیز دیگر قابل استفاده نخواهند بود. پیشنهاد می‌کنیم از تصویری جدید استفاده کنید تا دوستانتان در شبکه PlayStation شما را بشناسند. چند راه برای تغییر عکس پروفایلتان به عکس دلخواهتان روی کنسول PS4 وجود دارد.

در کنسول PS4 به آدرس زیر بروید:

 [Settings] > [Account Management] > [Account Information] > [Profile] > [Profile Picture]

همچنین روی کنسول PS4 می‌توانید حساب کاربریتان را از قسمت Function انتخاب کنید. روی دکمه […] در سمت راست [Set Online Status] کلیک کنید. سپس به [Edit Profile] >  [Profile Picture] بروید.

همچنین می‌توانید توسط دستگاه موبایل خود عکس مورد نظرتان را در برنامه PlayStation App آپلود کنید.

کمپانی سونی تاکنون علتی برای این اختلاف ناگهانی با سایت فیسبوک بیان نکرده است. ممکن است اطلاعات نشان دهند که بازیکنان به اندازه باقی قابلیت‌های اجتماعی کنسول PS4 از فیسبوک استفاده نمی‌کنند؟ یا ممکن است علت این جدایی مشکلاتی باشد که سایت فیسبوک اخیرا با آن‌ها درگیر شده است؟ اگر صادق باشیم، حقیقت احتمالا هیچگاه مشخص نخواهد شد اما این اولین نمونه پاک شدن قابلیت‌های سایت فیسبوک توسط کمپانی سونی نیست. در ژانویه سال ۲۰۱۶ حرکتی مشابه در ارتباط با کنسول PlayStation 3 و کنسول PS Vita اتفاق افتاد. اما در دو کنسول پلی استیشن ۳ و پلی استیشن ویتا حداقل به طرفداران قبل از اتفاق، اخطار داده شده بود.

حذف یکپارچه سازی فیسبوک از PS4
Telegram
حذف یکپارچه سازی فیسبوک از PS4
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *