معماری
خانه / کنسول بازی / سونی مدعی است که پلی استیشن ۵ سریع ترین کنسول جهان خواهد بود

سونی مدعی است که پلی استیشن ۵ سریع ترین کنسول جهان خواهد بود

سونی در جدیدترین لیست استخدام ابراز کرده است که به یک مدیر ارشد برای مهندسی سیستم ذخیره‌سازی ابری نیازمند است، که در آن به نکات و ریز و جالبی به‌غیر از اخبار کنسول پلی‌استیشن ۵ اشاره شده است.در بخشی از آگهی بیان شده است که این مدیر قادر خواهد بود یکی از اعضای تیمی ماهر و خبره باشد که بسیار هیجان‌زده هستند تا پلی استیشن ۵ سریع ترین کنسول جهان را در سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه کنند.
 پلی استیشن 5 سریع ترین کنسول جهان

شرکت سازنده این کنسول یعنی سونی اعلام کرده است که کنسول نسل نهمی‌اش را در تعطیلات سال‌نو در ۲۰۲۰ عرضه خواهد کرد و به جنگ دیگر رقیب سرسخت خود یعنی ایکس باکس اسکارلت از شرکت مایکروسافت می‌رود.

سونی به‌هیچ وجه در چند ماه اخیر در مورد کنسول نسل مهمی خود سکوت نکرده است. برای آنانی که این اخبار را دنبال نکرده‌اند، تا به الان به طور قطع می‌دانیم که این کنسول محدوده وسیعی از امکانات را در بر دارد، این کنسول قادر خواهد بود علاوه بر اجرای بازی‌های PS4، تمامی بازی‌های نسل‌های قبل از خود را تحت پوشش قرار دهد و از طریق دیسک بازی‌ها آنان را به صورت محلی و روی هارد کنسول اجرا کند، در بخش ذخیره‌سازی این کنسول درایو SSD جای دیسک‌های سخت از دور خارج شده را گرفته‌ است و می‌توان از نهایت سرعت در بارگذاری بازی‌ها بهره برد و در انتها نیز آخرین تکنیک از نورپردازی یعنی ray-tracing و همچنین ساپورت از فرمت تصویری ۸K راه خود را به این کنسول پیدا کرده‌اند.

و همان‌طور که انتظار داشتیم در این کنسول در کنار وجود قابلیت خریداری بازی‌ها به صورت دیجیتالی، ‌همچنان درایو دیسک بلوری نیز تعبیه شده است و سونی هنوز آمادگی ندارد تا پا به عرصه نسل کنسول‌های تمام دیجیتال بگذارد. طبق گزارشات معرفی این کنسول قرار است در یک نمایش ویژه که در شهر نیویورک ترتیب داده خواهد شد در ماه فوریه سال جاری برگزار شود، در نمایشی که بسیاری انتظار دارند بازی مورد انتظار Ghost of Tsushima در یک معرفی مجدد این‌ بار برای کنسول پلی‌استیشن۵ نیز تایید شود.

همچنین شایعات بسیاری در مورد نرخ فرکانس پردازنده این کنسول در روزهای اخیر شنیده می‌شود که قرار است در نهایت توان خود به حد ۳٫۲GHz نیز برسد که نسبت به کنسول‌های نسل حاضر تغییری محسوس تلقی می‌شود. قطعا سونی به تمامی این ابهامات در چند ماه آینده پاسخ خواهد داد و ما می‌توانیم درک بهتری از این راز نیمه مخفی این شرکت داشته باشیم.

پلی استیشن 5 سریع ترین کنسول جهان
Telegram
پلی استیشن 5 سریع ترین کنسول جهان
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *