معماری
خانه / پلی استیشن 5 / گزارش | سونی قصد دارد بازی The Getaway پلی‌ استیشن ۲ را برای پلی‌ استیشن ۵ بازیابی کند

گزارش | سونی قصد دارد بازی The Getaway پلی‌ استیشن ۲ را برای پلی‌ استیشن ۵ بازیابی کند

آقای مایک رُوس (Mike Rouse)، سازنده‌ی سابق استودیو لندن سونی، در کانال یوتیوب خود اعلام کرد که سال گذشته شنیده است شرکت سونی در رابطه با سری بازی The Getaway کارهایی انجام می‌دهد و احتمالاََ قصد بازیابی آن را دارد اگرچه وی متذکر شد که شخصاََ چنین اطلاعاتی را شاهد نبوده و از طریق یکی از روابط خود در استودیوی سابق سونی چنین جزئیاتی را دریافت کرده است.

بازی The Getaway

بازی The Getaway

احتمالاََ پلی‌استیشن قصد دارد یک بازی فراموش شده از زمان پلی‌ استیشن ۲ را برای کنسول نسل بعدی خود یعنی پلی‌ استیشن ۵ بازیابی کند. اگرچه احتمالاََ استراتژی اصلی سونی توسعه‌ی بازی‌های معروف و پرطرفدار مانند God of War و Spider-Man است اما به طور حتم برخی طرفداران قدیمی خواهان بازگشت دوباره‌ی عناوین قدیمی نیز هستند. در حال حاضر شرکت سونی مالک آی‌پی‌های (IP) قدیمی بسیار زیادی است که طرفداران زیادی دارند. حال به نظر می‌رسد یکی از آن‌ها با آغاز نسل جدید بازگشتی دوباره داشته باشد.

عنوان The Getaway یک بازی اکشن-ماجراجویی است که در سال ۲۰۰۲ به صورت انحصاری برای پلی‌استیشن ۲ منتشر شد. سازنده‌ی این اثر تیم سوهو (Team Soho) نام داشت که یکی از زیرمجموعه‌های استودیوهای پلی‌استیشن به حساب می‌آمد. اثر The Getaway با الهام از فیلم‌های گنگستری انگلیسی ساخته شده بود که البته در زمان عرضه نتوانست آن‌طور که باید نظر منتقدین را به خود جلب کند و متای ۷۲ را کسب کرد اما فروش ۴ میلیون نسخه‌ای آن را به یک موفقیت بدل کرد. برخی از بازی‌بازان عقیده دارند که The Getaway جزو آثاری قرار می‌گیرد که نسبت به آن کم لطفی شد و می‌بایست بیشتر مورد توجه قرار گیرد اما عده‌ای هم چنین بیانیه‌ای را قبول ندارند. استودیوی سازنده‌ی این بازی در همان سال عرضه تعطیل شد و در حال حاضر تیم سوهو وجود خارجی ندارد. بنابراین اگر اثر جدید یا ریمیکی از این سری در دست ساخت قرار داشته باشد احتمالا توسط استودیوای دیگر از مجموعه استودیوهای سونی مراحل توسعه را طی می‌کند.

در زمان عرضه نیز The Getaway بحث‌برانگیز تلقی می‌شد و حتی کشور استرالیا آن را ممنوع اعلام کرد. حتی پس از عرضه آن‌ها مجبور شدند در نسخه‌های جدید برخی محتویات را حذف کنند و کشور انگلستان به بازی واکنش‌های متعددی نشان داد.

در سال ۲۰۰۴ ادامه‌ای با نام The Getaway: Black Monday عرضه شد که باز هم با موفقیت تجاری رو به رو شد و ۲ میلیون واحد فروش داشت اما نظر منتقدان چیز دیگری بود و متای ۵۷ را کسب کرد.

حالا به نظر می‌رسد شرکت سونی قصد دارد به گونه‌ای این سری را زنده کند. هنوز مشخص نیست که ریمستر یا ریمیک این سری در دست ساخت قرار دارد و یا این که نسخه‌ای کاملاََ جدید مراحل توسعه را طی می‌کند. این را در ذهن داشته باشید که این خبر در سطح یک شایعه اعتبار دارد و ممکن است تمامی اطلاعات آقای رُوس غلط باشد.

پلی‌استیشن ۵ در تعطیلات سال جاری عرضه‌ی جهانی خواهد شد. اگرچه هنوز قیمت آن مشخص نیست اما ما انتظار داریم تا آخر ماه سپتامبر رویدادی برگزار و تمامی اطلاعات تکمیلی به اشتراک گذاشته شود.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا توسعه‌ی یک بازی جدید از سری The Getaway شما را هیجان‌زده می‌کند؟

Telegram/giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram>gfitcardbaz
Instagram>gfitcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *