معماری
خانه / پلی استیشن 5 / سونی جزئیاتی از تنظیمات پلی استیشن ۵ منتشر کرد

سونی جزئیاتی از تنظیمات پلی استیشن ۵ منتشر کرد

پلی استیشن ۴ هنگام عرضه دارای تنظیمات شخصی‌سازی و دسترسی‌پذیری وسیعی بود که به مرور زمان تعداد آن‌ها بیشتر نیز شد. اکنون سونی با پلی استیشن ۵ قصد دارد قابلیت‌های شخصی‌سازی بیشتری را رابط کاربری و کنترلر دوال سنس بگنجاند که همه آن‌ها باعث ارتقای کیفیت تجربه بازی‌ها در نسل آینده می‌شوند. در ادامه به جزئیاتی از تنظیمات پلی استیشن ۵ که سونی به آن پرداخته میپردازیم.

تنظیمات پلی استیشن 5

جزئیاتی از تنظیمات پلی استیشن ۵

در پست جدید بلاگ سونی، آن‌ها نگاهی جامعی به برخی از تنظیمات دسترسی که بازیکنان می‌توانند در پلی استیشن ۵ انتظار داشته باشند انداخته‌اند. یکی از قابلیت‌های پلی استیشن ۵ در این زمینه، سیستم Voice Dictation است. این ویژگی به بازیکنان این امکان را می‌دهد که به هنگام تایپ، صدای خود را ضبط کنند تا پلی استیشن ۵ صحبت‌های آن‌ها را خودکار به متن تبدیل کند. این ویژگی شما را از استفاده از کیبورد مجازی رو صفحه بی‌نیاز می‌کند.

صفحه‌خوان (Screen Reader) یکی دیگر از قابلیت‌های پلی استیشن ۵ است که متن روی صفحه را به صوت تبدیل می‌کند. این ویژگی برای افراد کور و کم‌بینا بسیار مفید واقع می‌شود. افراد ناشنوا یا کم‌شنوا نیز می‌توانند برای صحبت در گروه، پیام خود را تایپ کنند تا آن پیام توسط پلی استیشن ۵ برای دیگر اعضای گروه خوانده شود.

همچنین مطابق اطلاعات دیگری که در این پست موجود است، هر یک از ویژگی‌های مذکور برای تعداد زیادی از زبان‌های زنده دنیا کارکرد دارد. این زبان‌ها شامل فرانسوی کانادا، انگلیسی آمریکایی، انگلیسی بریتانیایی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، اسپانیایی آمریکای لاتین و اسپانیایی کاستیل می‌شوند.

ویژگی‌های تنظیم دکمه‌ها (Button Assignments) و زیرنویس (Closed Captions) که قبل‌تر در پلی استیشن ۴ موجود بودند نیز در پلی استیشن ۵ موجود خواهند بود. علاوه بر این‌ها، پلی استیشن ۵ به کاربران اجازه می‌دهد تا رنگ‌های صحفه نمایش خود را تنظیم یا کالیبره کنند. برخی از بازی‌ها می‌توانند تنظیمات از پیش تعریف شده را در بخش تنظیمات رنگ اضافه کنند. همچنین تنظیمات صوتی بهبودهای جامعی پیدا کرده‌اند که باعث افزایش کیفیت اصوات سه‌بعدی می‌شوند.

از برخی تنظیمات کنترلر دوال سنس می‌توان به قابلیت غیرفعال‌سازی بازخورد هپتیک (Haptic Feedback) و تریگرهای انطباقی (Adaptive Triggers) اشاره کرد.

پلی استیشن ۵ در تاریخ ۲۲ آبان وارد بازارهای ایالات متحده، ژاپن، استرالیا، کانادا، مکزیک، نیوزیلند و کره جنوبی می‌شود و نهایتا در تاریخ ۲۹ آبان در بازارهای اروپا، خاورمیانه، آمریکای جنوبی، آسیا و آفریقا جنوبی توزیع می‌شود.

Telegram>giftcardbaz
Telegram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *