معماری
خانه / پلی استیشن 5 / سونی تولید پلی استیشن ۵ را افزایش می دهد

سونی تولید پلی استیشن ۵ را افزایش می دهد

در گزارش جدیدی که توسط Nikkei Asian Review منتشر شده، جزئیات جالبی از فرآیند تولید پلی استیشن ۵ افشا شده است. منابع این سایت ادعا می‌کنند که سونی به طرز قابل توجهی، به دنبال افزایش تولید کنسول نسل بعد خود است. این در حالی است که پیش از این و طبق گزارشی که در ماه آپریل منتشر شده بود، سونی می‌خواست میزان پلی استیشن ۵ موجود در زمان عرضه را نسبت به زمان عرضه پلی استیشن ۴، پایین‌تر بیاورد، اما ظاهرا در حال حاضر، اوضاع کاملا برعکس شده است.

پلی استیشن 5

پلی استیشن ۵

سونی سفارشات مربوط به تولید پلی استیشن ۵ را از ۶ میلیون دستگاه به ۹ میلیون دستگاه افزایش داده است. البته در این گزارش، بازه زمانی مربوط به تولید سفارش مشخص نشده است. این دستگاه‌ها در کارخانه تولیدی جدید سونی در ژاپن سرهم‌بندی خواهند شد. همان کارخانه‌ای که هفته گذشته نیز گزارشی مربوط به عملکرد دقیق و قوی روبات‌های تولیدی آن منتشر شده بود. بلومبرگ نیز در گزارش جداگانه‌ای می‌گوید که سونی می‌خواهد تا پایان سال ۲۰۲۰، ۱۰ میلیون کنسول پلی استیشن ۵ تولید کند.

در گزارش بلومبرگ آمده است: «غول دنیای تکنولوژی و الکترونیک به شرکای تولیدی و تامین‌کننده‌های قطعات خود خبر داده است که شدیدا در حال افزایش سفارشات مربوط به تولید کنسول نسل بعد خود است. این در حالی است که همچنان حمل و نقل و ارسال این دستگاه‌ها به فروشگاه‌ها تا پیش از فصل تعطیلات شبیه به یک چالش بزرگ به نظر می‌رسد. منابع نزدیک به سونی درخواست کرده‌اند که هویت آن‌ها نامعلوم باقی بماند.»

منابع وبسایت Nikkei گفته‌اند که سفارش‌های سونی ممکن است دوباره و بر اساس تقاضای بازار تغییر کند. به همین خاطر، تولید ۹ یا ۱۰ میلیون پلی استیشن ۵، هنوز به طور کامل قطعی نشده است.

در هیچ‌کدام از این دو گزارش، به جزیات دقیق مربوط به سفارشات پلی استیشن ۵ اشاره نشده است. علاوه بر پلی استیشن ۵ استاندارد، سونی یک نسخه بدون دیسک هم از این کنسول خواهد ساخت. به غیر از این دو کنسول، سونی همچنان به تولید دو کنسول پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۴ پرو ادامه خواهد داد.

«کارن چائوهان» (Karn Chauhan)، یکی از تحلیل‌گران ارشد شرکت Counterpoint به Nikkei Asian Review گفته است که با توجه به شرایط پیش‌آمده از بحران ویروس کرونا و علاقه شدیدی که به صنعت بازی در این وضعیت به وجود آمده، کاملا منطقی است که سونی بخواهد تولیدات نسل بعدی کنسول پلی استیشن را افزایش دهد. او می‌گوید: «در طول بحران ویروس کرونا و قرنطینه‌ای که از پس آن به وجود آمده، صنعت بازی شاهد ورود گروه‌های جدیدی از بازیکن‌های آنلاین شده است و مشتریان بیشتری در حال بررسی بازی به عنوان یکی از سرگرمی‌های اصلی خانه خود هستند.»

در بخش دیگری از گزارش Nikkei Asian Review آمده است که فیسبوک نیز می‌خواهد تولید هدست‌های واقعیت مجازی Oculus Rift را به ۲ میلیون دستگاه افزایش دهد.

پلی استیشن 5
Oculus Rift

صفحه مربوط به پیش‌سفارش کنسول پلی استیشن ۵ اخیرا در آمازون ایجاد شده است. طرفداران بسیاری از این صفحه نتیجه گرفته‌اند که سونی قیمت و زمان دقیق عرضه پلی استیشن ۵ را در آینده‌ای نزدیک اعلام خواهد کرد. البته که فعلا چنین اتفاقی رخ نداده و فقط می‌دانیم که پلی استیشن ۵ قرار است در تعطیلات کریسمس پایان سال عرضه شود.

پلی استیشن 5
Telegram
پلی استیشن 5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *