معماری
خانه / پلی استیشن 5 / سونی تولید پلی‌ استیشن ۵ را کاهش داده است

سونی تولید پلی‌ استیشن ۵ را کاهش داده است

این طور که به نظر می‌رسد، برخی مشکلات پشت صحنه باعث شده است که سونی تولید اولیه‌ی پلی‌ استیشن ۵ را کاهش دهد و به جای ۱۵ میلیون پلی‌ استیشن ۵، شاهد تولید ۱۱ میلیون پلی‌ استیشن ۵ در سال اول باشیم.

پلی‌ استیشن 5

ظاهرا SOC اختصاصی و شخصی‌سازی‌شده‌ی پلی‌ استیشن ۵، باعث شده است که تولید آن کمی دشوارتر از پیش‌بینی‌های اولیه‌ی سونی باشد و به همین دلیل هم قرار است که شاهد کاهش تولید اولیه‌ی این کنسول باشیم. در ابتدا قرار بود که ۱۵ میلیون واحد پلی‌استیشن ۵ تا ماه مارس ۲۰۲۱ تولید شود، اما این عدد با کاهش ۴ میلیون واحدی، به ۱۱ میلیون خواهد رسید.

به گزارش بلومبرگ، سونی در ابتدا تصمیم گرفت تا با توجه به علاقه و درخواست بیش از انتظار هواداران برای خرید کنسول پلی‌استیشن ۵، تولیدات اولیه‌ی خود را افزایش دهد. اما به نظر می‌رسد که مشکلات پیش آمده در خطوط تولید، جلوی این مهم را خواهد گرفت.

دنیل احمد (Daniel Ahmad)، تحلیل‌گر دنیای بازی‌های ویدئویی، در این باره گفته است که این طور اتفاقات حین عرضه‌ی یک کنسول جدید عادی است، اما این بار قضیه کمی جدی‌تر و شدید‌تر به نظر می‌رسد. او همچنین معتقد است که مشکل کمبود کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ در سال ۲۰۲۱ گریبان‌گیر سونی خواهد شد.

احمد همچنین از استراتژی جالب سونی برای عرضه‌ی جهانی پلی‌استیشن ۵ خبر داد. این طور که به نظر می‌رسد، سونی قصد دارد تا از حمل و نقل هوایی به جای حمل و نقل دریایی که مرسوم است استفاده کند تا بتواند پلی‌ استیشن ۵ را به دست هواداران در سرتاسر جهان برساند.

کنسول پلی‌ استیشن ۵ در حال حاضر قیمت مشخصی ندارد. همچنین تاریخ عرضه‌ی دقیقی اعلام نشده است، اما اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، در تعطیلات سال ۲۰۲۰ شاهد عرضه‌ی این کنسول خواهیم بود.

Telegram
Telegram>giftcardbaz
Instagram
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *