معماری
خانه / فناوری اطلاعات و تکنولوژی / واقعیت مجازی / سونی اقدام به ثبت کنترلری شبیه به کنترلر هدست PSVR 2 کرده است

سونی اقدام به ثبت کنترلری شبیه به کنترلر هدست PSVR 2 کرده است

اخیرا سونی اقدام به ثبت اختراعی کرده است که شباهت بسیاری به کنترلر‌های نسل جدید هدست PSVR دارد. نکته‌ای که باعث می‌شود گمانه‌زنی‌ها در رابطه با تشابه این محصول با هدست PSVR 2 بیشتر از قبل شود، شکل و شمایل کنترلرها است. همچنین مانند دیگر هدست‌های واقعیت مجازی، کنترلر‌های این هدست نیز در دستان بازیکنان قرار خواهد گرفت. البته در تصاویر منتشر شده از این محصول، شباهت‌های ظاهری به هدست Valve Index نیز به وضوح دیده می‌وشد.
هدست PSVR 2
سونی پیش از این تایید کرد که برنامه‌ای برای عرضه هدست واقعیت مجازی جدید در سال ۲۰۲۰ ندارد و سعی می‌کند تمرکز خود را به انتشار کنسول پلی‌استیشن ۵ معطوف کند. به هر حال، در صورت عرضه و با توجه به طرح‌های منتشر شده از این محصول، جهش بزرگی در هدست‌های سونی صورت خواهد گرفت؛ به ویژه که به نظر می‌رسد این هدست به صورت بی‌سیم خواهد بود.
هدست PSVR 2

همچنین سونی چندی پیش اعلام کرد که هدست PSVR با کنسول پلی‌استیشن ۵ سازگار است. در رویداد CES 2020 نیز جیم رایان (Jim Ryan)  اذعان داشت که هدست PSVR توانسته است بیش از ۵ میلیون نسخه فروش داشته باشد. این در حالی است که آمار فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ به ۱۰۶ میلیون نسخه رسیده است.

شایان ذکر است بازی Half-Life: Alyx که از آن به عنوان موردانتظارترین محصول هدست‌های واقعیت مجازی یاد می‌شود برای هدست PSVR منتشر نخواهد شد.

حال باید منتظر ماند و دید که سونی برای آینده هدست واقعیت مجازی خود چه برنامه‌ای خواهد داشت.

کنترلر هدست PSVR 2
Telegram
هدست PSVR 2
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *