معماری
خانه / پلی استیشن 5 / تأکید سونی | سرعت پردازش کنسول پلی‌ استیشن ۵ نسبت به کنسول نسل قبلی خود ۱۰۰ برابر سریع‌تر خواهد بود

تأکید سونی | سرعت پردازش کنسول پلی‌ استیشن ۵ نسبت به کنسول نسل قبلی خود ۱۰۰ برابر سریع‌تر خواهد بود

شرکت سونی به تازگی در رابطه با قدرتی که ما خواهیم توانست در عمل از کنسول پلی‌ استیشن ۵ ببینیم صحبت‌های جالبی کرده است که خبر از آن می‌دهد، کنسول‌های نسل نهم خیلی بیشتر از آنچه که برروی کاغذ به نظر می‌رسد، از کنسول‌های نسل هشتم قوی‌تر هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به صحبت‌هایی که این شرکت در رابطه با قدرت واقعی کنسول نسل نهمی خود داشته است، بیندازیم.

کنسول پلی‌ استیشن 5

این اولین باری نیست که شرکت سونی در رابطه با میزان پیشرفت قدرت کنسول پلی‌ استیشن ۵ نسبت به کنسول‌های نسل هشتم صحبت می‌کند و مطمئناً آخرین بار نیز نخواهد بود. این شرکت به تازگی اسنادی را منتشر کرده است که در آن در رابطه با تحول ایجاد شده در سرعت کنسول‌های نسل بعدی صحبت شده است.

همانطور که انتظار می‌رفت در این اسناد تأکید بسیاری برروی نقش درایو SSD در عملکرد این کنسول شده است. در بخشی از این متن آمده است:

در راستای هرچه بیشتر غوطه‌ور شدن بازی‌باز در جهان بازی، این درایو نه تنها باعث افزایش رزولوشن در بازی، بلکه باعث افزایش سرعت آن نیز خواهد شد.

همچنین در ادامه گفته شده است:

برای نمونه، ما با کمک SSD فوق سریع و سفارشی سازی شده‌ی خود، خواهیم توانست تا حدود ۱۰۰ برابر سریع‌تر از کنسول پلی‌استیشن ۴، در پردازش اطلاعات بازی‌ها عمل کنیم.

که این یک نکته‌ی بسیار مهم برای کنسول پلی‌استیشن ۵ محسوب می‌شود. همچنین در ادامه آمده است:

فرآیند بارگذاری (Loading) در بازی‌ها باید بسیار کوتاه‌تر از قبل شود؛ به طوری که سازندگان بتواند در یک چشم به هم زدن، به هرکجا از جهان بازی که اراده کند، بازی‌باز را انتقال دهند.

اگرچه ما، صحبت در رابطه با همچین موضوعاتی را در گذشته نیز از سوی شرکت سونی شنیده بودیم اما به نظر می‌رسد که این شرکت حساب ویژه‌ای برروی سرعت کنسول نسل نهمی خود باز کرده است. همچنین طبق شایعات نسبتاً موثق، شرکت سونی به‌زودی کنفرانسی را برای رونمایی از کنسول پلی‌ استیشن ۵ و همین‌طور عناوین انحصاری آن، در اوایل ماه ژوئن (خرداد ماه) برگزار خواهد کرد.

کنسول پلی‌ استیشن 5
Telegram
کنسول پلی‌ استیشن 5
instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *