معماری
خانه / فناوری اطلاعات و تکنولوژی / سامسونگ بزرگ ترین تولید کننده حافظه فلش NAND در جهان لقب گرفت

سامسونگ بزرگ ترین تولید کننده حافظه فلش NAND در جهان لقب گرفت

اگرچه سامسونگ را بیشتر به خاطر محصولات الکترونیکی مصرفی اش می شناسیم، اما در واقع این کمپانی کسب و کار فوق العاده گسترده و متنوعی دارد و تقریباً در هر حوزه ی صنعتی ایفای نقش می کند. در این میان بخش «سامسونگ الکترونیکس» جایگاه ویژه ای در بین مصرف کنندگان دارد.

در حال حاضر سامسونگ بزرگ ترین تولیدکننده موبایل در جهان به شمار می رود، ضمن اینکه در صنعت چیپ نیز پس از اینتل، جایگاه دوم را به خود اختصاص داده. طی سال های اخیر کسب و کار حافظه های فلش NAND این کمپانی نیز سیر صعودی فوق العاده ای داشته و اکنون به یقین می توان این شرکت را بزرگ ترین سازنده چیپ های حافظه NAND در جهان دانست.

به گزارش DRAMeXchange شرکت Samsung الکترونیکس که از ماه جاری ساخت تراشه های ۶۴ لایه حافظه فلش NAND را آغاز کرده، در سه ماهه سوم سال جاری بزرگ ترین تولید کننده این نوع چیپ در جهان بوده، ضمن اینکه مقام دوم به شرکت توشیبا تعلق دارد.

سامسونگ

سامسونگ
samsung_nand_flash_products

غول تکنولوژی کره جنوبی در این بازه زمانی توانسته ۳٫۷۴۴ میلیارد دلار چیپ فلش NAND را بفروشد که معادل ۳۶٫۶% کل بازار این محصول است. پس از سامسونگ، شرکت ژاپنی توشیبا را می بینیم که ۱۹٫۸% بازار را به ارزش ۲٫۰۲۶ میلیارد دلار در اختیار دارد.

مقام سوم در حوزه حافظه های فلش NAND با ۱۷٫۱ درصد در اختیار وسترن دیجیتال است، و رقیب کره ای سامسونگ یعنی هاینیکس نیز با ۱۰٫۴ درصد به مقام چهارم نائل آمده.

گفتنیست اگرچه در حال حاضر هنوز ارزش کلی بازار جهانی حافظه های DRAM بیشتر از حافظه های فلش NAND است، اما پیش بینی می شود سال آینده این وضعیت تغییر کرده و به لطف افزایش سفارش SSD ها، ارزش کلی صنعت حافظه های فلش NAND به بیش از ۳۳٫۷ میلیارد دلار برسد.

منبع:Business Korea
تلگرام
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *