معماری
خانه / استریمر / سال ۲۰۲۰ بهترین دوره برای درآمد استریمر ها بود

سال ۲۰۲۰ بهترین دوره برای درآمد استریمر ها بود

 همه‌گیری کرونا در جهان با استقبال مردم از استریم‌های رتبه اول همراه بود و درآمد استریمر ها را به طور قابل توجهی افزایش داد.

استریمر

سال جاری بهترین دوره برای درآمد استریمر ها بود

طبق گزارش منتشر شده از StreamElaments و Arsenal.gg در ماه اکتبر میلیون‌ها نفر در سراسر جهان حدود ۱٫۶ میلیارد ساعت در پلتفرم توئیچ برای تماشای محتوای استریم صرف کرده‌اند. این رقم نشان دهنده رشد ۹۹ درصدی این پلتفرم در چند ماه اخیر بوده و به همین ترتیب درآمد استریمرهای توئیچ در حال افزایش چشمگیری بوده است.

شرکت ارتباطات تصویری زوم در همین راستا با افزایش چشمگیر قیمت سهام و به دنبال آن افزایش درآمد استریمرهای خود مواجه شده، هر چند که با انتشار خبر واکسن کرونا سهام آن افت کرده است.

با این وجود به نظر می‌رسد پلتفرم‌هایی مثل توئیچ به عنوان یک تجارت و شبکه اجتماعی قابل توجه و مهم، در حال رشد گسترده هستند.

در این میان میزان توجه به استریمرها قابل تحسین بوده است؛ زیرا برای ایجاد فضای مناسب به منظور شاد کردن و سرگرم کردن کاربران تلاش کرده‌اند. در جریان بحران همه‌گیری، ثابت شده که استریم و محتوای مبتنی بر آن، تا چه حد برای کاربران و طرفداران محتوای ویژه اهمیت دارد و ارتباطات کوچک و ناچیز تا چه اندازه ارزشمند هستند.

بررسی‌های کلی نشان داده است که مجموع تماشای محتوای مبتنی بر استریم، از تا حدودی نزدیک به جمعیت کره زمین، یعنی هفت میلیارد ساعت در هر روز از طریق سرویس‌های مختلف بوده است. این مسئله به معنای آن است که تعداد زیادی از کاربران، برای مدتی بیش از یک ساعت برای تماشای محتوای استریم زمان صرف می‌کنند و این موضوع باعث شده تا استریم به یکی از مهم‌ترین پلتفرم‌های مهم در سراسر جهان برای تولید و عرضه محتوای ویدیویی تبدیل شود و درآمد استریمرها از این طریق در سال ۲۰۲۰ افزایش قابل توجهی پیدا کند.

به نظر می‌رسد جریان به راه افتاده برای جلب توجه به محتوای مبتنی استریم در حال رشد قابل توجهی است که بسیار مورد توجه مردم قرار می‌گیرد. در حال حاضر و شاید به خاطر شرایط همه‌گیری دنیای مجازی، به نوعی مهم‌تر از دنیای واقعی محسوب می‌شود. در شرایطی که انسان‌ها نمی‌توانند روابط صمیمی و دورهم بودن خود را حفظ کنند، استریمرها می‌توانند از تلخی این فاصله‌ها بکاهند.

نکته حائز اهمیت در مورد پلتفرم استریم این است که کاربران می‌توانند با افراد بسیاری آشنا شوند که شاید ناچیز به نظر بیایید ولی بسیار مهم است.

Telegram/giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *