معماری
خانه / ایکس باکس سری ایکس / رونمایی از جزییات قابلیت Smart Delivery ایکس باکس سری ایکس

رونمایی از جزییات قابلیت Smart Delivery ایکس باکس سری ایکس

هنگامی‌که صحبت در مورد قابلیت Backwards Compatibility می‌شود، برنامه‌های مایکروسافت برای کنسول ایکس باکس سری ایکس بیشتر از هرچیزی که سازندگان سایر کنسول‌‌ها در گذشته ارائه داده‌اند، جاه‌ طلبانه‌تر به‌نظر می‌رسد. این کمپانی امروز از جزییات برنامه‌های خود برای قابلیت Smart Delivery رونمایی کرده است که مطمئنا برای طرفداران کنسول‌های ایکس باکس خبر بسیار خوشحال کننده‌ای است.

قابلیت Smart Delivery

براساس جزییات منتشر شده، هنگامی‌که کاربرهای کنسول ایکس باکس وان یک بازی را خریداری می‌کنند، دیگر نیازی به خرید نسخه مخصوص آن برای کنسول ایکس باکس سری ایکس ندارند بلکه عناوینی نظیر بازی Halo Infinite که برای کنسول نسل بعدی این کمپانی نیز بهینه شده‌اند، به‌صورت اتوماتیک از طریق قابلیت Smart Delivery دردسترس دارندگان کنسول نسل بعد کمپانی قرار خواهد گرفت.

قابلیت Smart Delivery این امکان را برای کاربرها فراهم می‌کند که برای مثال بازی Halo Infinite را در یک اتاق با تنظیمات کنسول ایکس باکس سری ایکس تجربه کنند و با درنظر داشتن کاهش جزییات گرافیکی، در اتاقی دیگر به تجربه همین عنوان با کنسول ایکس باکس وان بپردازند. درواقع مایکروسافت با ارائه این قابلیت قصد داشته است تا بازیکن‌ها بدون درنظر داشتن کنسولی که دارا هستند، بهترین تجربه ممکن را به‌دست آورند. درکنار نکات ذکر شده، فایل ذخیره شده از بازی‌ها نیز به‌صورت خودکار بین کنسول‌های مختلف منتقل خواهد شد.

مایکروسافت در گزارش خود تایید کرده است که تمامی عناوین ساخته شده توسط استودیوهای این کمپانی از قابلیت Smart Delivery پشتیبانی خواهند کرد. تا به امروز بهینه سازی ۱۴ بازی مختلف برای کنسول ایکس باکس سری ایکس که از طریق قابلیت مذکور در دسترس دارندگان کنسول‌های مختلف این کمپانی قرار می‌گیرند، تاییده شده‌ است که لیست این بازی‌ها به شرح زیر است:

بازی The Ascent
بازی Assassin’s Creed Valhalla
بازی Call of the Sea
بازی Chorus
بازی Cyberpunk 2077
بازی Destiny 2
بازی Dirt 5
بازی Gears 5
بازی Halo Infinite
بازی Metal: Hellsinger
بازی Second Extinction
بازی Scarlet Nexus
بازی Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
بازی Yakuza: Like a Dragon

باتوجه به جزییات ذکر شده، وجود قابلیت Smart Delivery مطمئنا می‌تواند مشوق خوبی برای خرید کنسول ایکس باکس سری ایکس توسط دارندگان کنسول ایکس باکس وان باشد. این قابلیت همچنین ممکن است بسیاری از افراد را که تا به امروز کنسول‌های مایکروسافت را خریداری نکرده‌اند، به خرید کنسول جدید آن تشویق کند. گفتنی است که در سمت دیگر مارکت، سونی هنوز جزییات چندانی را از برنامه‌های خود برای پشتیبانی کنسول پلی استیشن ۵ از قابلیت Backwards Compatibility ارائه نکرده است.

نظر شما در این‌باره چیست؟ آیا قابلیت Smart Delivery را می‌توان دلیل خوبی برای خرید کنسول ایکس باکس سری ایکس درنظر گرفت؟

قابلیت Smart Delivery
Telegram
قابلیت Smart Delivery
Instagram

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *