معماری
خانه / اخبار / اخبار گیفت کارت باز / روز عشق ، روز والنتاین و جشن اسفندگان

روز عشق ، روز والنتاین و جشن اسفندگان

روز عشق
روز عشق ، روز والنتاین و جشن اسفندگان ( جشن سپندارمذگان )

با عرض سلام خدمت همه شما دوستان و همراهان همیشگی گیفت کارت باز دات کام ، به مناسبت روز عشق ، جشن سپندارمذگان و روز ولنتاین از ۱۸ بهمن ماه تا ۷ اسفند ماه ۱۳۹۵ از کد تخفیف ۱۰۰۰ تومانی می توانید استفاده کنید . این کد تخفیف برای همه مشتریان می باشد و کلیه کاربران برای همه گیفت کارت ها می توانند از آن استفاده کنند. به طور مثال می توانید برای خرید گیفت کارت ۵ دلاری آیتونز اپل آمریکا از این کد تخفیف استفاده کنید و به جای ۲۹٫۹۰۰ تومان مبلغ ۲۸٫۹۰۰ تومان پرداخت کنید و ۱۰۰۰ تومان به تخفیف بگیرید .

کد تخفیف ۱۰۰۰ تومانی :   LOVE

خرید آنی گیفت کارت

روز عشق ، روز والنتاین و جشن اسفندگان ( جشن سپندارمذگان )

روز والنتاین یا روز عشق و یا روز عشاق در فرهنگ مسیحی سدههای میانه و سپس فرهنگ مدرن غربی روز ابراز عشق است که به صورت سالانه برگزار می‌شود. این مناسبت هر سال در روز ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن ماه و بعضی سال‌ها ۲۶ بهمن ماه) برگزار می‌شود.

سابقهٔ تاریخی روز والنتین به جشنی که به افتخار قدیس والنتین در کلیساهای کاتولیک برگزار می‌شد، باز می‌گردد. روز والنتین برگرفته از سنن روم باستان و مسیحیت می‌باشد.

این ابراز عشق معمولاً با فرستادن کارت والنتین ، گیفت کارت یا خرید هدایایی مانند گل سرخ انجام می‌شود.

برخی بر آنند که والنتین فراتر از سنتی غربی است که پیش از این در بسیاری کشورهای جهان موجود بوده‌است. در کشور چین، روزی مشابه والنتین موجود است که تحت عنوان «شب هفت‌ها» نامیده می‌شود. برابر با افسانه‌ای چینی، پسر گاوچران و دختر بافنده، در هفتمین روز هفتمین ماه از تقویم قمری در آسمان با یکدیگر ملاقات کردند. آخرین «شبِ هفتها» در ۳۰ اوت ۲۰۰۶ بود. روایتی دیگر از این روز با اندکی تفاوت نسبت به چین، در ژاپن نیز موجود است که از آن به عنوان «تاناباتا» یاد می‌گردد و برابر با هفتم ژوئیه تقویم خورشیدی‌ست. در کشور مصر، روز عشق دیگری موجود است که برابر با ۴ نوامبر هر سال است. در کره جنوبی، در ۱۱ دسامبر هرسال، روزی تحت عنوان «روز پِپِرو» موجود است که در آن زوج‌های جوان هدایایی به یکدیگر تقدیم می‌کنند.

در ایران باستان دو جشن از جهاتی با والنتین مشابهت داشته است. یکی جشن مهرگان که در شانزدهم مهر ماه برگزار می‌شده و در آن مردم به یکدیگر هدیه می‌داده‌اند و دیگر جشن اسفندگان یا سپندارمذگان بوده که پنجم اسفند برگزار می‌شده و مردان به همسران خود هدیه داده و از آنها تجلیل می‌کرده و بر تخت می‌نشانده‌اند.

روز عشق ، روز والنتاین و جشن اسفندگان ( جشن سپندارمذگان )
روز عشق ، روز والنتاین و جشن اسفندگان ( جشن سپندارمذگان )

در ایران از سال ۱۳۸۹ تولید انواع پوستر، بروشور، جعبه و کارت‌های تبلیغاتی با نمادهای قلب، نیم قلب، گل رز قرمز و هر گونه فعالیتی مبنی بر اطلاع‌رسانی در این روز ممنوع است و از سوی مراجع قانونی با واحدهای متخلف برخورد قانونی می‌شود. گروهی دیگر به جای آن جشن اسفندگان را که برگرفته از آیین‌های ایرانی است و در روز پنجم اسفند (اسفندروز از اسفندماه) برگزار می‌شود، را به جای والنتین پیشنهاد می‌کنند. . اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتیان دوره هشتم مجلس شورای اسلامی جشن مهرگان را روز عشق حقیقی و واقعی در فرهنگ ایرانی می‌داند و به نظر وی مردم باید به جای ولنتین این روز را زنده کنند. با این وجود این روز در میان معدودی از جوانان ایرانی محبوب است و آن را گرامی می‌دارند.

فروشگاه آنلاین گیفت کارت باز به دنبال زنده نگه داشتن ارزش های بنیادی خانواده و احترام در آن سعی بر آن دارد تا با ارائه تخفیف های جذاب تا روز ۵ اسفند ماه به عنوان روز عشق همه افراد جامعه رو خوشحال کند . روز عشق روزی می باشد که شما می توانید به همسران خود محبت زیادی بدهید حتی با یک جمله دوستت دارم مطمئنا همسر شما محبت زیادی از سمت شما دریافت می کند . با این حال در صورتی که بخواهید می توانید با خرید گیفت کارت و هدیه به همسر خود روز عشق را برای ایشان جذاب تر نمایید . برای خرید گیفت کارت می توانید به صفحه اول سایت گیفت کارت باز مراجعه کنید .

منبع خلاصه مطالب ویکی پدیا می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *