معماری
خانه / پلی استیشن 5 / شایعه | رنگ قاب نسخه‌ی فیزیکی‌ بازی‌ های پلی‌ استیشن ۵ از آبی به مشکی تغییر رنگ داده است

شایعه | رنگ قاب نسخه‌ی فیزیکی‌ بازی‌ های پلی‌ استیشن ۵ از آبی به مشکی تغییر رنگ داده است

آیا شرکت سونی به طور مخفیانه در پی تغییر رنگ قاب بازی‌ های پلی‌ استیشن ۵ است؟ تصاویر جدید باعث بروز چنین گمانه‌ زنی‌هایی شده است.

بازی‌ های پلی‌ استیشن ۵

بازی‌ های پلی‌ استیشن ۵

وقتی برای اولین بار از طراحی نسخه‌ی فیزیکی و رنگ پیش‌زمینه‌ی بازی‌های فیزیکی رونمایی شد، برخی از طرفداران لوگوی “PS5” برروی یک پیش‌زمینه‌ی سفید را مورد انتقاد قرار دادند و آن را هماهنگ با رنگ آبی قاب ندانستند. حال به نظر می‌رسد شرکت سونی به طور مخفیانه در حال تغییر طراحی قاب بازی‌ های پلی‌ استیشن ۵ است به شکلی که حالا قاب رنگی مشکی دارد و این رنگ مشکی مطابقت بیشتری با سایر اجزاء پیدا می‌کند. (از نظر زیبایی شناختی) شرکت تو‌کی گیمز (۲K Games) تصاویری را در توییتر منتشر کرده است که در آن‌ها شاهد قاب مشکی طرح روی جلد نسخه‌ی پلی‌ استیشن ۵ عنوان ۲K21 هستیم.

ما در توییت جدید این شرکت شاهد دو تصویر هستیم یکی برای نسخه‌ی اصلی و دیگری برای نسخه‌ی Mamba Forever. ده سالی می‌شود که قاب آبی برای بازی‌های پلی‌استیشن به یک استاندارد بدل گشته است اما حالا این دو تصویر به ما قابی مشکی را نشان می‌دهند. توجه داشته باشید که به طور رسمی چیزی اعلام نشده است و تصویر رسمی رونمایی شده از سونی قابی آبی را شامل می‌شد.

پس از مدتی توییت مذکور حذف شد اگرچه تصاویر خیلی سریع توسط کاربران ثبت شدند. از آن‌جایی که سونی هیچ بیانیه‌ی رسمی در این مورد منتشر نکرده است بنابراین احتمال اشتباه از سوی تو‌کی گیمز وجود دارد و به احتمال زیاد دلیل حذف شدن توییت مذکو نیز اشتباه از سوی تیم طراحی آن‌ها باشد. شما می‌توانید تصاویر منتشر شده را در ادامه مشاهده کنید:

بازی‌ های پلی‌ استیشن ۵بازی‌ های پلی‌ استیشن ۵

البته در مقایسه با نسخه‌ی رسمی رونمایی شده از سوی سونی شاهد تفاوت‌هایی هستیم که اگر دقت کنید قابل مشاهده هستند. به عنوان مثال زاویه‌ی قرار‌گیری خط سفید و کشیدگی بیشتر لوگو را می‌توانیم ببینیم. موارد مذکور نشان‌دهنده‌ی این موضوع هستند که که احتمالاََ اشتباهی از سوی تیم طراحی تو‌کی گیمز رخ داده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر به سونی ایمیلی ارسال شده و منتظر جواب آن هستیم.

البته باید توجه داشت که رنگ آبی با زیبایی‌شناسی پیرامون کنسول پلی‌ استیشن ۵ رابطه‌ی مستقیم دارد. اگرچه کنسول قدم‌های بزرگی در جهت ارائه‌ی طراحی جدید برداشته است اما ما شاهد نورهای آبی هستیم و برروی کنترلر دوال‌ سنس (DualSense) نیز نور آبی وجود دارد. رنگ آبی قاب پلی‌ استیشن ۵ نه تنها با طراحی کنسول و دو‌ال‌ سنس هماهنگی دارد بلکه نمایان‌گر برند پلی‌ استیشن است چرا که این کنسول با رنگ آبی بازاریابی شده است. طراحی محصولات تنها به بحث زیبایی‌شناسی محدود نمی‌شود بلکه راحتی کاربر در انتخاب و موضوعات مرتبط با کسب و کار نیز در این قضیه دخیل هستند.

در هر صورت تصاویر منتشر شده به هیچ وجه تایید نشده‌اند و احتمال بالایی وجود دارد که تصاویر مذکور اشتباه طراحی از سوی تو‌کی گیمز باشد.

Telegram/giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram>gfitcardbaz
Instagram>gfitcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *