معماری
خانه / اخبار بازی / راهنمای بازی The Last Of Us 2 | چگونه بازی را لذت بخش تر کنیم

راهنمای بازی The Last Of Us 2 | چگونه بازی را لذت بخش تر کنیم

سرانجام پس از مدت‌ها انتظار بازی The Last of Us 2 منتشر شد. اثری که توانسته نظر مثبت بسیاری از منتقدین را جذب کند و از همین حالا بسیاری آن را برنده جایزه بهترین بازی سال و یا حتی نسل هشتم صنعت بازی‌های ویدیویی می‌دانند. اما برای تجربه هرچه بهتر جدیدترین ساخته استودیوی ناتی داگ، بهتر است قبل از ورود به بخش داستانی و فشردن گزینه آغاز آن، بهتر هست راهنمای بازی The Last Of Us 2 را مطالعه کنید که تغییراتی را در بین گزینه‌های تنظیمات بازی اعمال کنید.

راهنمای بازی The Last Of Us 2

اول از همه، به هیچ وجه نگران از بین رفتن تروفی با اعمال این تنظیمات نباشید؛ زیرا تنظیماتی که در ادامه به آن‌ اشاره شده است صدمه‌ای به بخش تروفی بازی وارد نمی‌کند. با این تنظیمات می‌توانید از محیط بازی لذت بیشتری ببرید و بهتر از قبل دشمنان را از پا در بیاورید. همچنین هر لحظه که احساس کردید نیازی به آن‌ها ندارید، می‌توانید بدون هیچ‌گونه نگرانی آن‌ها را خاموش و یا روشن کنید.

راهنمای بازی The Last Of Us 2

گزینه Collectible Tracking را بهتر است غیرفعال کنید. زیرا فعال بودن این گزینه باعث می‌شود تا وسایل و یا نماد‌هایی که پیش از این آن‌ها برداشته‌اید را دوباره بررسی کنید. پس اگر شما جزو افرادی هستید که می‌خواهید پلاتینیوم بازی را بگیرید و نمی‌خواهید وقتتان را با گشت و گزار در مراحل مختلف از دست دهید، این کار به کمکتان خواهد آمد.

راهنمای بازی The Last Of Us 2

فعال کردن گزینه Auto Pick-Up باید جزو اولین کار‌هایی باشد که شما انجام می‌دهید. با فعال کردن این گزینه به صورت خودکار هر چیزی که روی زمین باشد از مهمات گرفته تا سلاح را بدون اینکه بخواهید دکمه مثلث را بفشارید، بردارید. با این کار کوله‌پشتیتان پرتر از قبل خواهد شد و می‌توانید Craft بیشتری انجام دهید.

راهنمای بازی The Last Of Us 2

از دیگر گزینه‌هایی که لازم است در بخش تنظیمات بازی The Last of Us 2 آن‌ را فعال کنید، گزینه Enhanced Listen Mode خواهد بود. کسانی که موفق به تجربه نسخه نخست بازی شده‌اند، به طور حتم با ویژگی گوش دادن به محیط بازی آشنا هستند. ویژگی که باعث می‌شود بهتر از قبل از دشمنان اطراف خود مطلع شوید و نقشه مناسبی برای از پا در آوردن آن‌ها بکشید. با اینکه انتقاد‌هایی نسبت به این ویژگی به نسخه اول بازی وارد شده بود و بسیاری وجود آن را نادرست می‌دانستند، استودیوی ناتی داگ باری دیگر آن را در نسخه به کار برده است. در صورت فعال کردن این ویژگی می‌توانید با فشردن دکمه دایره آیتم‌ها و دکمه مربع دشمنان را تشخیص دهید. این کار باعث می‌شود تا پیدا کردن کلیکر‌ها (Clickers) راحت‌تر از قبل شود.

راهنمای بازی The Last Of Us 2

بازی The Last of Us 2 طبق وعده سازندگان، از دنیای بزرگی بهره می‌برد. دنیای که شاید برچسب Open-World روی آن نخورده است، اما دست کمی نیز از آثار این سبک ندارد. به نحوی که با انتخاب مسیر اشتباه، ممکن است از خط داستانی بازی دور شوید و این کار باعث می‌شود تا زمان بیشتری را صرف تمام کردن بازی کنید. سازندگان برای جلوگیری از پیش آمدن چنین مشکلی، قابلیتی به نام Navigational Assistance را در بازی قرار داده‌اند که با فعال کردن آن و فشردن دکمه L3، بازی به صورت خودکار مسیر درست را به شما نشان می‌دهد. حال اگر همزمان این قابلیت به همراه Enhanced Listen Mode روشن باشد و در زمان فشرده دکمه R1، دکمه L3 را نیز نگه‌دارید، بازی شما را به سمت نزدیک‌ترین اسکن آیتم و یا دشمن هدایت می‌کند.

راهنمای بازی The Last Of Us 2

اگر حس می‌کنید در این نسخه نمی‌توانید به درستی هدشات کنید، به سراغ فعال کردن گزینه Slow Motion Aiming بروید. با فعال کردن این گزینه و ویژگی، سرعت بازی زمانی که می‌خواهید هدف‌گیری کنید کاهش پیدا می‌کند. اینکار باعث می‌شود تا به راحتی دشمنان و یا کلیکرها که سرعت بالایی دارند را به آسانی هدشات کنید.

بازی The Last of Us 2 هم‌اکنون به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۴ دردسترس است.

راهنمای بازی The Last Of Us 2
Telegram
راهنمای بازی The Last Of Us 2
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *