معماری
خانه / پلی استیشن 5 / دلیل ابعاد بزرگ پلی‌ استیشن ۵ پیاده‌سازی یک سیستم خنک کننده‌ی بی‌نقص برای این کنسول بوده است

دلیل ابعاد بزرگ پلی‌ استیشن ۵ پیاده‌سازی یک سیستم خنک کننده‌ی بی‌نقص برای این کنسول بوده است

تیم پلی‌ استیشن به تازگی در رابطه با دلیل ابعاد بزرگ پلی‌ استیشن ۵ و کمکی که این ابعاد و طراحی به سیستم خنک‌کنندگی کنسول می‌کنند صحبت کرده است. در ادامه همراه ما باشید تا نگاهی به این صحبت‌ها داشته باشیم.

دلیل ابعاد بزرگ پلی‌ استیشن 5

مدتی قبل سرانجام شرکت سونی از ظاهر کنسول پلی‌ استیشن ۵ به صورت رسمی رونمایی کرد. اما یکی از مواردی که از قبل هم تا حدودی به علت مشاهده‌ی ابعاد کنسول ایکس‌ باکس سری ایکس از کنسول پلی‌استیشن ۵ انتظار می‌رفت، ابعاد بزرگ آن بود که پس از معرفی این کنسول در رویداد پلی‌استیشن ۵ متوجه شدیم که حداقل در این زمینه شرکت سونی به خوبی انتظارات طرفداران را برآورده کرده است، زیرا طبق آخرین بررسی‌هایی که طرفداران انجام داده‌اند کنسول پلی‌استیشن ۵ دارای ابعاد بسیار بزرگی است.

حال به تازگی از آقای مت مک‌لورین (Matt MacLaurin)، رئیس بخش طراحی رابط کاربری کنسول‌های پلی‌استیشن داخل صفحه‌ی شبکه‌ی اجتماعی لینکدین (LinkedIn) ایشان در رابطه با چرایی ابعاد و حجم بسیار بزرگ کنسول پلی‌استیشن ۵ سوال شده و ایشان در یک کلمه جواب را “حرارت” عنوان کرده‌اند.

آقای مک‌لورین در ادامه توضیح دادند:

کنسول‌های نسل نهم یک ابررایانه‌ی کوچک محسوب می‌شوند. فرآیند ۷ نانومتری حرارت شدیداً بالایی را برای نمایش قدرت خود تولید خواهد کرد. و نمایش قدرت نیز بدون کنترل دما غیر ممکن خواهد بود.

به عبارت دیگر دلیل ابعاد بزرگ کنسول پلی‌ استیشن ۵ پیاده‌سازی یک سیستم خنک‌کننده‌ی بی‌نقص برای این کنسول بوده است.

همچنین طبق گفته‌های اخیر آقای سیمون روتر (Simon Rutter) رئیس شعه‌ی اروپای شرکت سونی کنسول پلی‌ استیشن ۵ بسیار کم سر و صداتر از پلی‌استیشن ۴ خواهد بود که البته باید منتظر بمانیم و ببینیم این کنسول در مقابل رقیب خود یعنی ایکس‌ باکس سری ایکس چه عملکردی را در این زمینه به نمایش خواهد گذاشت.

دلیل ابعاد بزرگ پلی‌ استیشن 5
Telegram
دلیل ابعاد بزرگ پلی‌ استیشن 5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *