معماری
خانه / فناوری اطلاعات و تکنولوژی / واقعیت مجازی / از دستکش واقعیت مجازی Teslasuit رونمایی شد

از دستکش واقعیت مجازی Teslasuit رونمایی شد

تا کنون بیشترین تمرکز تکنولوژی‌های واقعیت مجازی، برروی حس بینایی بوده است. با این حال، گسترش محبوبیت واقعیت مجازی باعث شده تا شرکت‌های مختلف به دنبال افزایش راه‌های درگیر کردن بازی‌باز با دنیای بازی باشند. شرکت Teslasuit هم حالا دست به معرفی یک دستکش واقعیت مجازی Teslasuit زده است.

دستکش واقعیت مجازی Teslasuit

این دستکش که Teslasuit Glove نام دارد، چندین تکنولوژی متفاوت را با هم ترکیب می‌کند تا با شناسایی حرکات دست و انگشت، بتواند حس لامسه را به بازی‌باز بدهد. به عنوان مثال، هر سرانگشت به یک نمایشگر ۳ در ۳ Haptic مجهز شده تا بازی‌بازان بتوانند بافت‌های مجازی را به صورت طبیعی حس کنند. این سنسورها با تکنولوژی Motion Capture ترکیب شده‌اند تا بتوانند حس‌هایی مانند لرزه، سختی و فضای و مکانی را به بازی‌باز القا کنند. همچنین یک سیستم بایومتریک در این دستکش‌ها وجود دارد تا بتواند وضع احساسی بازی‌باز، میزان استرس و ضربان قلب او را شناسایی کند.

البته این دستکش فقط در زمینه بازی کارایی ندارد و می‌تواند به عنوان یک تکنولوژی بازدرمانی هم استفاده شود. اخیرا از واقعیت مجازی برای درمان کسانی که از فوبیای عنکبوت رنج می‌برند استفاده شده است. فرض کنید نه تنها می‌توانید یک عنکبوت بزرگ را برروی دست خود ببینید، بلکه می‌توانید وزن آن را نیز حس کنید. اگر ضربان قلب شما در این شرایط بالاتر از حد مجاز رود، دستکش سیگنالی را دریافت می‌کند و عنکبوت محو می‌شود. خانم امیلی کارل (Emily Carl) دانشجوی دکترا در دانشگاه آستین تگزاس، در این باره گفته است:

    شواهد نشان می‌دهد که واقعیت مجازی می‌تواند به اندازه‌ی تجربه‌ی واقعی، در درمان اختلال‌های روانی موثر باشد. البته این امکان وجود دارد که غیرواقعی بودن تصاویر، باعث پرت شدن حواس مخاطب شود.

باید منتظر ماند و دید خلاقیت توسعه‌دهندگان واقعیت مجازی چگونه با این دستکش ترکیب خواهد شد. قطعا حس کردن بارگذاری خشاب در یک بازی، می‌تواند غایت لذت را برای بازی‌بازان به ارمغان آورد.

دستکش واقعیت مجازی Teslasuit
Telegram
دستکش واقعیت مجازی Teslasuit
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *