معماری
خانه / اخبار بازی / پرفروش ترین / در هر ثانیه از سال ۲۰۱۹ چند بازی پلی استیشن ۴ به فروش رسید؟

در هر ثانیه از سال ۲۰۱۹ چند بازی پلی استیشن ۴ به فروش رسید؟

کمپانی‌ها می‌توانند با آمار فروش و ارقامی که هر ساله منتشر می‌کنند، کار خود را تحسین‌برانگیز و تاثیرگذار نشان دهند، اما بعضی اوقات کنار هم قرار دادن و تحلیل این آمار است که باعث حتی برجسته‌تر شدن آن‌ها می‌شود. در سال ۲۰۱۹، بیش از ۲۵۷ میلیون بازی پلی استیشن ۴ در جهان فروخته شد. این قطعا رقم بزرگی برای فروش نرم‌افزاری پلی استیشن ۴ است، اما دقیقا چقدر بزرگ؟ اگر آن را به طور میانگین به فروش روزانه تبدیل کنیم، با رقم تحسین‌برانگیز ۷۰۴ هزار بازی در هر روز مواجه می‌شویم. اگر آن را حتی جزئی‌تر هم تقسیم کنیم، به فروش میانگین ۸.۱۵ بازی PS4 در هر ثانیه در سال ۲۰۱۹ می‌رسیم. با این حال، سال گذشته از لحاظ فروش کلی نتوانسته است رکورد سونی را بشکند. رتبه اول فروش سالانه متعلق به سال ۲۰۱۸ است که میانگین فروش آن، ۸.۸۴ بازی در هر ثانیه و رقم فروش کلی آن نیز ۲۷۹ میلیون بازی بوده است.

فروش بازی‌های پلی‌ استیشن ۴ در سال ۲۰۱۹ نیز توانست رتبه دوم سال‌های موفق فروش برای تمام پلتفرم‌ها در تاریخ کنسول‌ها را کسب کند. در رابطه با فروش‌های عمده بازی‌ها، یعنی فروش به فروشگاه‌ها و نه الزاما مصرف‌کنندگان نیز کنسول‌های پلی‌استیشن ۲ و پلی‌استیشن ۴، هفت رتبه اول را از آن خود کرده‌اند و فقط نینتندو DS و Wii هستند که توانسته‌اند در ۱۰ رکورد برتر فروش عمده قرار بگیرند. دیگر رتبه این جدول نیز رتبه نهم است که باز هم متعلق به سونی و پلی‌استیشن ۱ در سال ۱۹۹۹ است. فروش نرم‌افزاری PS4 شامل عناوین «فقط دانلود» نمی‌شود. پس اگر بخواهیم آمار فروش بازی‌های دیجیتالی را نیز به این ارقام اضافه کنیم، قطعا با عدد خیره‌کننده‌تری مواجه خواهیم شد.

اگرچه فروش کلی نرم‌افزاری در سال ۲۰۱۹ ممکن است کمی کاهش داشته باشد، اما فروش دیجیتالی محصولات نسبت به سال گذشته، افزایش داشته است. فروش این محصولات در سال ۲۰۱۹ به ۱۰۹.۸ میلیون واحد رسیده است که نسبت به سال ۲۰۱۸ با آمار فروش ۹۳.۱ میلیون، افزایش چشم‌گیری داشته است. به لطف همین فروش بالای دیجیتالی عناوین بوده است که سونی بیش از ۱۲ میلیارد دلار درآمد از طریق شبکه پلی‌استیشن (PSN) داشته و از این لحاظ، در رتبه دوم پردرآمد‌ترین سال‌ها قرار گرفته است. البته درآمد حاصل از سرویس‌هایی مثل PS Plus و PS Now را نیز نباید فراموش کنیم. سال ۲۰۱۹ نیز با اندکی کاهش نسبت به اوج فروش در سال ۲۰۱۸، توانسته دومین سال پرفروش سونی از لحاظ سخت‌افزاری باشد.

با آماده شدن سونی برای عرضه پلی‌استیشن ۵ در تعطیلات ۲۰۲۰ و انتشار شایعات مختلفی درباره نسل بعدی کنسول‌ها، فروش کنسول‌های فعلی طبیعتا با کاهش روبه‌رو شده است. سایت جدید پلی‌استیشن ۵ نیز اخیرا شروع به کار کرده و البته سونی هنوز هم، زمان دقیق رونمایی و معرفی نسل بعدی کنسول خود را اعلام نکرده است. قیمت پلی‌استیشن ۵ نیز همچنان اعلام نشده چون ظاهرا سونی منتظر قیمت‌گذاری ایکس باکس سری ایکس است تا ببیند که در بخش قیمت، چقدر می‌تواند با مایکروسافت رقابت کند.

برای خرید گیفت کارت پلی استیشن کلیک کنید

پلی استیشن 4
Telegram
پلی استیشن 4
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *