معماری
خانه / اخبار بازی / در بازی Gran Turismo 7 به لطف کنترلر DualSense حس جدیدی از ترمزهای ABS خواهید داشت

در بازی Gran Turismo 7 به لطف کنترلر DualSense حس جدیدی از ترمزهای ABS خواهید داشت

کنترلر DualSense کنسول پلی‌ استیشن ۵ به همراه دو قابلیت ویژه‌ی تریگرهای تطبیق‌پذیر و بازخوردهای لمسی آن را می‌توان یکی از تمرکز‌های اصلی سازندگان عناوین انحصاری شرکت سونی به شمار آورد و بدون شک هر کدام از این استودیوها نهایت سعی خود را خواهند کرد تا بهترین شکل ممکن حس و حال تجربه‌ی بازی‌های مختلف را به وسیله‌ی این کنترلر فوق‌العاده ارتقا دهند. همچنین به نظر می‌رسد که علاوه بر توسعه‌دهندگان شرکت سونی، سایر بازی‌سازان نیز از قابلیت‌های کنترلر DualSense هیجان‌زده بوده و برای استفاده از قابلیت‌های آن مصمم هستند. با وجود همه‌ی موارد به نظر می‌رسد که عناوین مختلف از سبک اتومبیل و مسابقه‌ای به ویژه بازی Gran Turismo 7 توجه ویژه‌ای به مزایای استفاده از قابلیت‌های کنترلر کنسول پلی‌ استیشن ۵ خواهند داشت و قصد دارند تجربه‌ی رانندگی فوق‌العاده و جدیدی را به وسیله‌ی آن برای علاقه‌مندان رقم زنند.

بازی Gran Turismo 7

به عنوان مثال می‌توان به بازی مسابقه‌ای و انحصاری Gran Turismo 7 اشاره داشت که به خوبی می‌تواند قابلیت‌های ویژه‌ی کنترلر DualSense را به بازی‌بازان نشان داده و به بهترین شکل از آن‌ها بهره ببرد. به تازگی رئیس استودیوی پلی‌فونی دیجیتال (Polyphony Digital) آقای کازونوری یامائوچی (Kazunori Yamauchi)، در مصاحبه با وب‌سایت خبری پلی‌استیشن بلاگ (PlayStation Blog) در مورد چگونگی استفاده‌ی این استودیو از دو قابلیت تریگر‌های تطبیق‌پذیر و بازخورد لمسی کنترلر DualSense در بخش‌های مختلف بازی Gran Turismo 7 توضیحاتی را ارائه داد.

آقای یامائوچی در مورد تریگرهای تطبیق‌پذیر اظهار داشت که آن‌ها به وسیله‌ی این قابلیت موفق شده‌اند که یک حس واقعی و بی‌نظیر را در مورد سیستم ترمز ABS پیاده‌سازی کنند تا بازی‌بازان به واقعی‌ترین شکل ممکن عملکرد این ترمز هوشمند را برروی خودروی خود حس نمایند. وی در مورد بازخورد‌های لمسی کنترلر DualSense نیز اظهار داشت که آن‌ها با استفاده از این ویژگی قادر هستند از یک بازه‌ی بزرگ از فرکانس‌های لرزشی مختلف درون بازی استفاده کرده و آن‌ها را به بهترین شکل به بازی‌بازان منتقل نمایند. وی افزود این قابلیت می‌توانند بسیار متنوع و کاربردی باشد؛ به طوری که حس و حال رانندگی با استفاده از لرزش‌های مختلف هر خودرو در بازی متفاوت باشد و به نحوی دقیق عمل می‌کند که اگر شاهد تغییرات و تیونینگ خودرو توسط بازی‌بازان در حین مسابقات گوناگون باشیم، حتی حس دریافتی از این تغییرات نیز به خوبی توسط بازخوردهای لمسی کنترلر کنسول پلی‌استیشن ۵ دریافت شود.

وی در این باره افزود:

من فکر می‌کنم بیشترین استفاده از قابلیت تریگرهای تطبیق‌پذیر کنترلر DualSense [در بازی Gran Turismo 7] برای نشان دادن عملکرد حیرت‌انگیز و دقیق سیستم ترمز ضد قفل (ABS) هنگام استفاده از ترمز خودروهای مختلف است. سیستم یک ترمز ABS معمولی، فشار ترمز را به طور متناوب آزاد می‌نماید در حالی که راننده همچنان فشار زیادی به پدال وارد می‌کند و این موضوع را می‌توان به خوبی در جریان رانندگی با اتومبیل‌های مختلف درک کرد. تریگر‌های تطبیق‌پذیر برای خلق مجدد فشار روی پدال ترمز بسیار مناسب و کاربردی به شمار می‌آید و به بازی‌بازان این امکان را می‌دهد تا رابطه‌ی بین فشار به تریگر و اثری که بر تایر خودرو وارد می‌شود را به خوبی حس کنند. همچنین گستره‌ی میزان فرکانس قابلیت بازخورد لمسی در مقایسه با بازخوردهایی که قبلا در دسترس داشتیم، می‌تواند حس و حال رانندگی با هر خودرویی را در بازی متحول سازد.

عنوان مسابقه‌ای Gran Turismo 7 در حال حاضر در حال توسعه برای انتشار به صورت انحصاری برروی کنسول پلی‌استیشن ۵ قرار دارد. با این حال استودیوی پلی‌فونی دیجیتال هنوز زمان عرضه‌ی دقیق را برای آن اعلام نکرده است.

تریلر بازی Gran Turismo 7

 

Telegram/giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram>gfitcardbaz
Instagram>gfitcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *