معماری
خانه / اخبار بازی / داستانی جالب از نحوه اضافه شدن ماموریت های جانبی به بازی Assassin’s Creed

داستانی جالب از نحوه اضافه شدن ماموریت های جانبی به بازی Assassin’s Creed

یکی از توسعه‌دهندگان سابق بازی Assassin’s Creed در رشته‌ توییتی جالب در توییتر افشا کرده است که اولین شماره این بازی که در سال ۲۰۰۷ عرضه شده بود، در ابتدا هیچ ماموریت و فعالیت جانبی خاصی نداشت تا این که پسر مدیرعامل شرکت آن را تجربه کرد و گفت که بازی «خسته‌کننده» است.

بازی Assassin’s Creed

طبق صحبت‌های «چارلز رندال» (Charles Randall)، در زمان ارائه اولین نسخه بازی، ماموریت‌های جانبی در بازی حضور نداشتند و از نظر توسعه‌دهندگان، بازی تجربه جذاب و هیجان‌انگیزی ارائه می‌داد. بازی حتی برای عرضه نیز آماده شده بود، اما پسر مدیر گفت که بازیکن کار خاصی برای انجام دادن در بازی ندارد.

رندال در توییت‌های خود گفته است: «سرپرست ارشد من یک روز آمد سراغم و گفت که «خب، ما مجبوریم که چند ماموریت و فعالیت جانبی به بازی اضافه کنیم. من با «پاتریس» (Patrice Désilets) صحبت کردم و برنامه این ماموریت‌ها را چیده‌ایم، اما تا موقعی که تو هم موافق نباشی، من به اضافه کردن آن‌ها راضی نخواهم شد.» به او گفتم که کمی زمان به من بدهد تا بتوانم درباره‌اش فکر کنم و بعد، شروع کردم به موزیک گوش دادن و یک چرت کوتاه روی میزم زدم. او گفت: «ما باید تمام این ماموریت‌ها را تا پنج روز آینده به بازی اضافه کنیم و هیچ باگ و مشکلی نیز نباید در آن‌ها وجود داشته باشد چون این نسخه از بازی قرار است مستقیما روی دیسک ریخته و برای عرضه، آماده شود.» یک آلبوم کامل که گوش دادم، سرم را بلند کردم و دیدم که او هنوز آن‌جا نشسته و به من خیره شده و منتظر پاسخ من است. به او گفتم باشه، اما من شرایطی دارم. او هم گفت که هر چیزی که بخواهم را قبول می‌کنند.»

رندال درباره نحوه اضافه کردن این ماموریت‌ها می‌گوید: «این‌گونه بود که من و چهار یا پنج نفر دیگر در سالن اصلی کنفرانس ساختمان مونترال که معمولا فقط توسط یک کارت اختصاصی قابل‌دسترسی است، جمع شدیم. فقط ما به آن سالن دسترسی داشتیم و هیچ فرد دیگری حق ورود به آن را نداشت. تمام کامپیوترها و دیگر تجهیزاتمان را به آن ‌جا منتقل کردیم. باقی داستان برای من، مات و مبهم است، اما می‌دانم که ماموریت‌ها بسیار خوب از آب درآمدند، چون ما همه تمرکز خود را روی آن‌ها گذاشته بودیم و موفق شدیم که در فقط پنج روز، فعالیت‌ها و ماموریت‌های جانبی را به بازی اضافه کنیم.»

رندال در ادامه گفت که «اکثر» ماموریت‌های جانبی، عاری از باگ و مشکلات فنی دیگری بودند. فقط یک باگ وجود داشت که باعث می‌شد کاربران ایکس‌ باکس، نتوانند به امتیاز ۱۰۰۰ برسند. این مشکل احتمالا در پلی‌ استیشن هم وجود ‌داشت، اما بخش Trophies پلی‌ استیشن در سال ۲۰۰۸، یعنی یک سال بعد از عرضه بازی آماده شده بود. رندال در ادامه توییت‌های خود، به شکل دقیق درباره این مشکل نیز صحبت کرده است و برای مشاهده آن، می‌توانید به صفحه توییترش مراجعه کنید.

بازی Assassin’s Creed
Telegram
بازی Assassin’s Creed
instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *