معماری
خانه / اخبار / اخبار گوناگون / خرید Bethesda توسط مایکروسافت در ماه مارس قطعی می‌شود

خرید Bethesda توسط مایکروسافت در ماه مارس قطعی می‌شود

خرید Bethesda این معامله‌ی بزرگ و جنجالی نزدیک به یک ماه دیگر قطعی خواهد شد. یکی از بزرگ‌ترین خریدها در تاریخ بازی‌های کامپیوتری که می‌تواند برای شرکت مایکروسافت به عنوان یک برگ برنده در نسل نهم ظاهر شود.

Bethesda

خرید Bethesda توسط مایکروسافت

مایکروسافت در سپتامبر سال گذشته، خبر خرید زنی‌ مکس مدیا (Zenimax Media)، شرکت مادر بتسدا (Bethesda) را اعلام و حواشی بسیار زیادی را در دنیای بازی‌های ویدئویی ایجاد کرد. این معامله با ارزش خیره کننده‌ی ۷٫۵ میلیارد دلار، باعث انحصاری شدن احتمالی عناوین بزرگی مانند Fallout و The Elder Scrolls برای کنسول‌های مایکروسافت شد. در حالی که قبلا در این معامله توافق ایجاد شده، اما هنوز برخی از موانع احتمالی وجود دارد.

رویترز گزارش داده که مایکروسافت طی چند روز گذشته درخواست تأیید کمیسیون اروپا را برای خرید داده است. این توافق‌نامه توسط مقررات ضد انحصاری اتحادیه‌ی اروپا تا ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ (۵ مارس ۲۰۲۱ ) تعیین خواهد شد. رویترز اظهار داشت که مسئول بخش رقابت اتحادیه‌ی اروپا می‌تواند در هنگام بررسی مقدماتی خود معامله را برای بررسی‌های بیشتر نامعتبر اعلام کند. اگر چنین اتفاقی حاصل شود آن‌ها باید بررسی و تحقیقات بسیاری انجام دهند تا به نتیجه‌ی قطعی برای معتبر دانستن این قرارداد برسند.

زنی‌مکس و بتسدا، با نام تجاری بزرگ مانند The Elder Scrolls بیشتر شناخته می‌شوند که شامل سری‌های Skyrim و Oblivion است. در کنار این عناوین، این شرکت سهم خود را در انتشار برخی از سری‌های بزرگ دیگر، از جمله سری Doom ،Wolfenstein و Dishonored نیز در اختیار مایکروسافت قرار داده است. آینده برای بتسدا و مایکروسافت خوب به نظر می‌رسد. علاوه بر مجموعه فوق‌العاده بازی هایشان، تأیید شده است که این شرکت حداقل دو عنوان عظیم در دست کار دارد. بتسدا که در E3 2018 اعلام کرد، یک سری کاملاً جدید با عنوان Starfield را در دست ساخت دارد و بازی بعدی در مجموعه‌ی The Elder Scrolls، از برنامه‌های آن‌هاست.

همچنین تأیید شده است که یکی دیگر از شرکت‌های تابع به نام مشین‌گیمز (MachineGames)، عنوان جدیدی بزرگ را توسعه می‌دهد. توسعه‌دهندگان Wolfenstein فاش کردند که یک بازی جدید در دنیای ایندیانا جونز در دست کار دارند.

Telegram/giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *