معماری
خانه / اخبار / اخبار گوناگون / خرده فروشان از عدم حذف دیسک درایو در کنسول‌های نسل آینده بسیار خوشحالند

خرده فروشان از عدم حذف دیسک درایو در کنسول‌های نسل آینده بسیار خوشحالند

بدون شک تعداد کاربران بازی‌های ویدئویی طی نسل هشتم افزایش یافته و دلیل این موضوع را می‌توان به عوامل مختلفی نسبت داد. هم اکنون می‌دانیم که توسعه‌دهندگان، بازی‌های ابری و سرویس ‌های اشتراکی را برای کنسول‌های نسل آینده در نظر دارند و از این روی، فروش و عرضه‌ی بازی های ویدئویی به صورت دیجیتالی قطعا در نسل آینده افزایش خواهد یافت. اما چه سرنوشتی در انتظار نسخه‌ی فیزیکی بازی‌ها و دیسک درایو کنسول‌ها قرار دارد.

کنسول‌های نسل آینده
xbox vs ps4

اگرچه فروش دیجیتالی بازی‌های ویدئویی رو به افزایش است اما هنوز هم تقاضای زیادی نسبت به نسخه‌ی فیزیکی وجود دارد و تنها دلیلی که مایکروسافت و سونی قصد ندارند در نسل آینده نیز دیسک درایو را از کنسول‌های خود حذف کنند، شاید همین باشد. اما مسلماً علاوه بر کاربران بازی‌های ویدئویی که به نسخه‌ی فیزیکی علاقه مند هستند، خرده‌فروشانی به مانند GameStop نیز از تصمیم دو شرکت مایکروسافت و سونی بسیار خشنود هستند. در همین رابطه، آقای فران هملین (Frank Hamlin)، مدیر ارشد مشتریان فروشگاه Gamestop، در مصاحبه‌ای با وب‌سایت GameSpot به این نکته اشاره کرد که سونی و مایکروسافت از تقاضای مردم نسبت به بازی‌های فیزیکی آگاه بوده و خرده فروشانی چون Gamestop از این موضوع که کنسول‌های نسل آینده نیز دارای دیسک درایو هستند، بسیار خوشحالند.

    من فکر می‌کنم هر دو شرکت سونی و مایکروسافت به این نکته آگاه هستند که بازی‌بازان باید قابلیت انتخاب داشته باشند. ما نیز معتقد هستیم باید به مشتریانی که تقاضای بازی‌های فیزیکی دارند، کمک کرده و به آن‌های نسخه‌ی فیزیکی را به فروش برسانیم.

آقای هملین ادامه داد:

    نسخه‌ی فیزیکی بازی‌ها مشابه یک آیتم قابل جمع آوری و یا یک تروفی است که برروی قفسه قرار می‌گیرد و چنین چیزی برای تجربه‌ی مناسب بازی‌ها بسیار حائر اهمیت است. بنابراین دو شرکت مایکروسافت و سونی باید احمق باشند که چنین مزیتی را به کاربران بازی‌های ویدئویی ارائه ندهند.

اگرچه مایکروسافت تایید کرد که کنسول نسل آینده‌ی این شرکت دارای دیسک درایو خواهد بود اما گزارش‌های حاکی از این است که این شرکت برروی تولید یک ایکس باکس دیگر بدون دیسک درایو و با قابلیت پشتیبانی از بازی‌های ابری کار می‌کند تا بتواند ورژن ارزان‌تری از این کنسول را در آینده به بازار عرضه کند.

کنسول‌های نسل آینده
Telegram
کنسول‌های نسل آینده
اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *