معماری
خانه / اخبار / اخبار گوناگون / وب‌ سایت TheGamer | خارج شدن فروشگاه‌ های پلی‌ استیشن ۳، PSP و پلی‌ استیشن ویتا در تابستان برای همیشه

وب‌ سایت TheGamer | خارج شدن فروشگاه‌ های پلی‌ استیشن ۳، PSP و پلی‌ استیشن ویتا در تابستان برای همیشه

وب‌ سایت TheGamer اخیراً در یک گزارش جدید اعلام کرده است که طبق اطلاعات به دست آمده از یک منبع داخلی ناشنانس، شرکت سونی قصد دارد فروشگاه‌ های پلی‌ استیشن دیجیتالی کنسول‌های پلی‌ استیشن ۳ و PSP را در تاریخ ۱۱ تیر (۲ جولای) تعطیل کند. ظاهراً قربانی بعدی نیز فروشگاه پلی‌ استیشن ویتا است که در ۵ شهریور (۲۷ آگست) از دسترس خارج خواهد شد.

فروشگاه‌ های پلی‌ استیشن

خارج شدن فروشگاه‌ های پلی‌ استیشن ۳، PSP و پلی‌ استیشن ویتا

اگر این اتفاق رخ دهد، کاربران این پلتفرم‌ها دیگر قادر به خرید دیجیتالی بازی و بسته الحاقی برای کنسول خود نخواهند بود. طبق گزارش TheGamer، سونی برنامه‌ی خود برای تعطیل کردن این فروشگاه‌ها را در طی ماه جاری اعلام خواهد کرد. در این فاصله، وب‌سایت VGC تصمیم گرفته است تا برای دریافت یک بیانیه‌ی رسمی از سوی سونی، با این شرکت تماس بگیرد.

حال که صحبت از فروشگاه پلی‌استیشن شد، باید یادآوری کنیم که سونی تایید کرده است که از این فروشگاه از ماه سپتامبر دیگر هیچ فیلم و یا محتوای تلویزیونی را برای خرید و یا اجاره ارائه نخواهد داد. ونسا لی (Vanessa Lee)، مدیر بخش کسب‌ و کار ویدئویی سرگرمی‌های تعاملی سونی، پس از انتشار این خبر اعلام کرد که رشد سرویس‌های استریم بر روی پلی‌ استیشن ۴ و پلی‌ استیشن ۵ دلیل اصلی اتخاذ این تصمیم بوده است.

شاید جالب باشد بدانید که هم‌اکنون ۱/۲۵۲ محصول دیجیتالی بر روی فروشگاه پلی‌ استیشن ۳ منطقه‌ی بریتانیا وجود دارند. هنوز مشخص نیست که آیا پس از از کار افتادن فروشگاه‌ها، آیا بازی‌بازان می‌توانند به محتویات خریداری شده دسترسی پیدا کنند یا خیر. با این حال، ونسا لی در گذشته تایید کرد که پس از حذف امکان خرید و اجازه فیلم و محتویات تلویزیونی، بازی‌بازان همچنان می‌توانند بر روی پلی‌ استیشن ۴، پلی‌ استیشن ۵ و موبایل خود به محتویات خریداری شده دسترسی پیدا کنند. به همین خاطر، انتظار می‌رود که برای بازی‌های ویدئویی نیز شاهد وضعیت مشابهی باشیم.

Telegram\giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram\giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *