معماری
خانه / کنسول بازی / حافظه SSD پلی استیشن ۵ تاثیر مهمی بر بازی ها خواهد داشت

حافظه SSD پلی استیشن ۵ تاثیر مهمی بر بازی ها خواهد داشت

در نسل نهم برخلاف نسل هشتم برخی ارتقاهای بزرگ روی کنسول‌ها حاصل خواهد شد که به گفته یکی از توسعه دهندگان بازی تصمیم بزرگ سازندگان محسوب می‌شود. تیم اش (Tim Ash) یکی از اعضای استودیو BoxFrog  Games  توسعه دهنده بازی Lost Wing، اخیرا در مصاحبه‌ای به گفتگو درباره ویژگی‌های حافظه SSD پلی استیشن ۵ پرداخت. تصمیمی که بدون شک باید آن را ارتقا بزرگ نسبت به نسل قبل دانست.
حافظه SSD پلی استیشن 5
به گفته تیم اش وجود حافظه SSD نه تنها در عملکرد کلی دستگاه نقش بسزایی دارد، بلکه در بحث توسعه بازی نیز نقش موثری ایفا می‌کند. بازی Lost Wing از جمله عناوینی است که کیفیت گرافیکی قابل توجهی دارد و باید آن را در کنسول نسبتا قدرتمندی اجرا کر. تیم اش بیان کرد که اگرچه در کنسول‌های نسل هشتمی چون پلی استیشن ۴ قدرت لازم برای توسعه بازی چون Lost Wing وجود دارد، اما وجود حافظه SSD در کنسول نسل بعدی همانند پلی استیشن ۵ تجربه گیم پلی فوق العاده‌تری را رقم خواهد زد.

اش به نکته دیگری هم اشاره کرد، او افزود با وجود SSD در کنسول قدرتمندی چون پلی استیشن ۵، صفحات لودینگ بسیار سریع‌تر عبور می کنند و تجربه گیم پلی لذت بخش‌تر خواهد بود. برای مثال باید به نسخه دمو   Spider-Man  روی کنسول پلی استیشن ۵ اشاره کرد. در ویدئو منتشر شده مدت زمان صفحات لودینگ تقریبا به صفر رسیده بوده و بازی با سرعتی بسیاری زیاد اجرا می‌شد.

در کنسول نسل فعلی بازی Spider-Man دارای صفحات لودینگ است اما در پلی استیشن ۵ چنین حالتی مشاهده نشد. برای مثال اگر بخواهیم Skyrim را روی کنسول‌های نسل فعلی اجرا کنیم، با صفحات لودینگ متعددی رو به رو هستیم، در این بین اگر نسخه جدید سری بازی The Elder Scrolls توسعه پیدا کند، تجربه آن روی پلی استیشن ۵ دیدنی خواهد بود. زیرا این صفحات حذف خواهد شد و گیم پلی جذابی را مشاهده خواهیم کرد.

باتوجه به اطلاعات فاش شده از پلی استیشن ۵، این کنسول نسل جدید از بهترین سخت افزار همچون پردازنده رایزن ۳ AMD و پردازنده گرافیکی Navy AMD بهره می‌برد که هر دو از پردازنده‌ها و گرافیک‌های قدرتمند نسل جدید محسوب می‌شوند. از این رو با چنین سخت افزاری و وجود حافظه SSD بسیار سریع، تجربه گیم پلی بازی‌های نسل نهمی بی‌نظیر خواهد شد.

انتظار داریم پلی استیشن ۵ در E3 2020 طی کنفرانس سونی معرفی شود زیرا در سال جاری توسط سونی هیچ کنفرانسی برگزار نشد و مایکروسافت هم اشاره غیرمستقیمی به کنسول جدید خود داشت. البته هر دو کنسول نسل جدید اواخر ۲۰۲۰ راهی بازار خواهند شد

حافظه SSD پلی استیشن 5
Telegram
حافظه SSD پلی استیشن 5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *