معماری
خانه / پلی استیشن 5 / جزییاتی از قابلیت تنظیمات پیشفرض بازی های پلی استیشن ۵ منتشر شد

جزییاتی از قابلیت تنظیمات پیشفرض بازی های پلی استیشن ۵ منتشر شد

همان‌طور که در روزهای گذشته اخباری مبنی‌بر برخی از ویژگی‌های منحصربفرد رابط کاربری و قابلیت‌های پیش‌فرض پلی استیشن ۵ در رسانه‌ها منتشر شده است. امروز نیز شرکت سونی از طریق یک ویدیو آموزشی از یکی دیگر از ویژگی‌های دیده نشده یعنی تنظیمات پیشفرض بازی های پلی استیشن ۵ از طریق رابط کاربری ارتقا یافته این دستگاه سرگرمی محبوب پرده‌برداری کرد.

تنظیمات پیشفرض بازی های پلی استیشن 5

نحوه عملکرد این قابلیت به‌این صورت است که بازیکنان با مراجعه به بخش تنظیمات پلی استیشن ۵ و بخش تنظیمات پیش‌فرض عناوین می‌توانند برخی از گزینه‌ها و ویژگی‌هایی را که مایل هستند در تمامی عناوین مشابه یکدیگر باشند، به‌صورت خودکار و توسط کنسول ذخیره شوند و در بازی‌ها به‌اجرا درآیند. بدین صورت دیگر بازیکنان می‌توانند هر زمان که تصمیم به شروع یک عنوان جدید در کنسول خود می‌کنند دیگر در بخش تنظیمات بازی به‌دنبال انتخاب گزینه‌های موردنظر نگردند و مستقیما وارد بازی شوند.

تنظیمات پیشفرض بازی های پلی استیشن ۵

تنظیمات پیشفرض بازی های پلی استیشن 5

برخی از گزینه‌های پیش‌فرضی که تا به این زمان برای این قابلیت درنظر گرفته شده‌اند عبارتند از:

_ میزان درجه سختی بازی‌

_ ترجیهات عملکردی بازی، حالت Performance Mode و یا Resolution Mode

_ تنظیمات پیش‌فرض زاویه دید به‌صورت اول شخص و یا سوم شخص

_ فعال و یا غیرفعال بودن زیرنویس و حالت صدا

هم‌چنین برای سهولت هرچه بیشتر کاربران در حین انتخاب تنظیمات پیش‌فرض، پلی استیشن ۵ در کنار هر گزینه ویدیویی کوتاه را برای ارائه یک مثال روشن و واضح از نتیجه انتخاب گزینه موردنظر در اختیار مخاطبان قرار داده است. به‌عنوان مثال در بخش تنظیمات زاویه دید اول شخص و یا سوم شخص، بازیکنان هم‌چنین می‌توانند به گزینه جهات معکوس (Invert Axis Y-X) نیز دسترسی داشته باشند، اما همان‌طور که انتظار می‌رود شاید بسیاری از کاربران با نحوه کارکرد این قابلیت‌ها و یا نام اختصاری آن‌ها آشنایی لازم را نداشته باشند. برای همین منظور مخاطبان می‌توانند با کلیک روی هر گزینه ابتدا ویدیو عملکردی آن ویژگی را مشاهده و سپس اقدام به اعمال نهایی آن تنطیمات بکنند.

‌همین‌طور باید ذکر کرد که در هنگام عرضه کنسول PS5 تمامی عناوین منتشر شده برای این کنسول و یا حتی پلی استیشن ۴ در دامنه پشتیبانی از این قابلیت قرار ندارند و امکان دارد در ماه‌های ابتدایی بازیکنان مجبور شوند تا برخلاف اعمال تنظیمات پیش‌فرض باری دیگر نیز به بخش تنظیمات بازی‌ها مراجعه کنند و گزینه‌های موردعلاقه خود را اعمال کنند.

قابلیت تنظیمات پیش‌فرض یکی از چندین ویژگی منحصربفرد پلی استیشن ۵ در زمینه گزینه‌های دسترسی کاربران محسوب می‌شود. این توجه ویژه به دسترسی هرچه بیشتر کاربران در کنسول PS5 از زمانی یکی از شعارهای اصلی این محصول قلمداد شده است که در همایش رونمایی از این کنسول طراحان و مدیران ارشد سونی بارها به واژه دسترسی هرچه بیشتر و آسان‌تر مخاطبان به تنظیمات کنسول و بازی‌های اجرا شده در این دستگاه قدرتمند اشاره کرده‌اند.

نظر شما دررابطه با این ویژگی جالب در کنسول پلی استیشن ۵ چیست؟ آیا شما تصمیم دارید این تنظیمات پیش‌فرض را در کنسول خود اعمال کنید؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

Telegram>giftcardbaz
Telegram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *