معماری
خانه / پلی استیشن 5 / اطلاعاتی از قابلیت اشتراک‌ گذاری بازی‌ ها در پلی‌ استیشن ۵ منتشر شد

اطلاعاتی از قابلیت اشتراک‌ گذاری بازی‌ ها در پلی‌ استیشن ۵ منتشر شد

اخبار پیرامون شرکت سونی حاکی از آن هستند که این شرکت تغییرات اساسی در قابلیت به اشتراک‌گذاری بازی‌ها در کنسول پلی‌ استیشن ۵ اعمال کرده است.

پلی‌ استیشن 5

جزئیاتی از قابلیت اشتراک‌ گذاری بازی‌ ها در پلی‌ استیشن ۵

ویژگی اشتراک‌گذاری بازی‌های پلی‌استیشن ۴ یا همان حالت Primary PS4، چیزی بود که بسیاری از کاربران پلی‌ استیشن در نسل هشتم از آن استقبال کردند. در واقع با استفاده از این قابلیت، شما تنها با خرید یک نسخه از بازی می‌توانستید آن را با دیگر اعضای خانواده‌ی خود به اشتراک بگذارید. هرچند این قابلیت راه‌کار مناسب و کاربرپسندی را در اختیار بازی‌بازان قرار می‌داد، اما مسیر را برای سواستفاده‌ی بسیاری از افراد نیز باز کرد تا با استفاده از حساب‌های کاربری هک شده بازی‌های آنان را به صورت غیرقانونی مورد استفاده قرار دهند که به‌نظر می‌رسد سونی در نسل بعد برای این مشکل نیز چاره‌ای اساسی اندیشیده باشد.

به‌هرترتیب، سونی اخیراً اعلام کرد که نه‌تنها این قابلیت همچنان در کنسول پلی‌ استیشن ۵ وجود خواهد داشت، بلکه از برخی جهات آن را مورد ارتقا قرار داده است. در واقع این قابلیت با نام “Console Sharing and Offline Play” و با همان ویژگی‌ها در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت؛ مضاف بر اینکه حال قادر خواهید بود تا حتی در صورت عدم دسترسی به اینترنت، از محتوای دیجیتالی حساب‌های کاربری دیگران نیز بهره ببرید.

از طرفی دیگر، سونی برای جلوگیری از سواستفاده‌های احتمالی از این سرویس، فعال/غیرفعال سازی این قابلیت را بر عهده‌ی صاحب اصلی حساب کاربری قرار داده است و برای غیرفعال کردن دسترسی دیگر کاربران نیازی به ارسال ایمیل به سونی نخواهد بود. در واقع، شما به عنوان دارنده‌ی یک محتوای دیجیتالی قادر خواهید بود تا این قابلیت را به صورت دستی و از بخش تنظیمات برروی کنسول خود غیر فعال کنید (Settings>Users and Accounts > Other > Console Sharing and Offline Play > Disable/Don’t Disable).

پلی‌ استیشن 5

به‌هر ترتیب، با اینکه سونی با اعمال این تغییرات سعی در آسوده‌تر شدن فرآیند استفاده از این سرویس برروی کنسول پلی‌ استیشن ۵ دارد، اما با اعمال گزینه فعال و غیرفعال سازی برای آن از همین ابتدای امر نشان داد که احتمالاً با قوانین سفت و سخت این شرکت برای سواستفاده کنندگان در نسل بعد روبرو خواهیم بود.

Telegram>giftcardbaz
Telegram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *