معماری
خانه / پلی استیشن 5 / جدیدترین تصویر لو رفته از پلی استیشن ۵ کنترلر این کنسول را نشان می دهد

جدیدترین تصویر لو رفته از پلی استیشن ۵ کنترلر این کنسول را نشان می دهد

دیروز کاربری به‌نام Alcoholikaust در شبکه اجتماعی توییتر، تصویر لو رفته جدیدی را از کنسول پلی استیشن ۵ منتشر کرد. در این تصویر می‌توان دو کنسول پلی استیشن ۵ را مشاهده کرد که مخصوص توسعه دهندگان و استودیوهای بازی‌سازی سونی، طراحی و در اختیار آن‌ها قرار گرفته است، شکل ظاهری این کنسول دقیقا همان طرحی است که در ماه‌های گذشته سایت LetsGoDigita دست به انتشار اولین پتنت این کنسول زد.

پلی استیشن 5
جالب‌ترین نکته درمورد این تصویر، کنترلرهای متصل شده به این کنسول هستند که به‌نظر DualShock 5 نام خواهند داشت. اگرچه که آن‌ها از دوربین فاصله زیادی دارند و تشخیص جزییات از آن فاصله کار دشواری است، اما چند ویژگی در این کنترلرها باعث می‌شود که ما مطمئن باشیم این دو کنترلر DualShock 5 نیستند و با کنترلرهای کنسول پلی‌استیشن ۴ متفاوت هستند.
پلی استیشن 5

اولین تفاوت نبود چراغ پشت کنترلر یا همان لایت بار است و دیگر تفاوت بلندتر بودن دکمه‌های نشانه‌گیری R2 و L2 در این کنترلر هستند و همچنین ساختار کلی این دسته نیز به‌نظر کمی متفاوت از آن‌چه ما قبل‌تر شاهد بودیم، است. باید اضافه کرد که این تغییرات با پتنت لو رفته این کنسول که قبل‌تر نیز منتشر شده بود، یکسان است. همچنین یک ویژگی مهم دیگر که قرار است ما در کنترلر پلی‌استیشن ۵ شاهد حضور آن باشیم، قرار داشتن یک میکروفون داخلی درون این کنترلر است که باتوجه به‌تصویر مشخص شده و وجود نداشتن وضوح کافی نمی‌توان حضور این قابلیت را در این کنترلرها تایید کرد.

اطلاعات رسمی و تایید شده‌ای که ما تا این لحظه در مورد کنترلر پلی‌استیشن ۵ می‌دانیم، شامل اضافه شدن یک سیستم پیشرفته لرزشی در دو سمت کنترلر و همچنین بهبود و پیشرفته‌تر شدن بلندگوهای درون کنترلر، است.  بزرگ‌ترین تغییر که سونی نوید آن را داده است، می‌توان تکنولوژی دکمه‌های نشانه‌گیری تطبیق‌پذیر(adaptive triggers) نام برد، که این امکان را فراهم می‌آورد تا بازیکنان در مواجه با سلاح‌ها و آیتم‌های مختلف، مقاومت بیشتری را در فشار دادن دکمه‌های R2 و L2 احساس کنند.

اما همان‌طور که سونی وعده داده است به‌غیر از تغییرات و ویژگی‌های اضافه شده ما شاهد بهبودهای اساسی در بخش‌های مختلف کنترلر پلی استیشن ۵ نیز خواهیم بود و یکی از مهم‌ترین بهبودها را می‌توان در بخش باتری این کنترلر مشاهده کرد. به‌صورتی‌که باتری‌های کم‌ظرفیت دوال شاک ۴ تقریبا بزرگ‌ترین نقطه ضعف این کنترلر محسوب می‌شد و در نسل آینده ما شاهد اضافه شدن پورت USB-C و همچنین یک باتری به‌مراتب قوی‌تر در این کنترلر هستیم.

و در آن سمت اگر بخواهیم یک نکته منفی را نیز در رابطه با این کنترلر بیان کنیم، می‌توان به فاکتور وزن اشاره کرد، که کنترلر پلی استیشن ۵ قرار است از دوال شاک ۴ نسبتا سنگین‌تر باشد که شاید نکته زیاد مهمی قلمداد نشود.

پلی استیشن 5
Telegram
پلی استیشن 5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *