معماری
خانه / اخبار بازی / پرفروش ترین / جدول فروش هفتگی بریتانیا | Cyberpunk 2077 صدرنشین شد

جدول فروش هفتگی بریتانیا | Cyberpunk 2077 صدرنشین شد

جدول فروش هفتگی بریتانیا در این هفته یک صدرنشین کاملا قابل پیش‌بینی دارد و آن عنوانی نیست جز بازی Cyberpunk 2077، جدیدترین ساخته‌ی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) که پس از هایپ زیاد و انتظارات بالا، بالاخره عرضه شده است و به نظر می‌رسد که گزارشات مبنی بر عملکرد بسیار ضعیف بازی برروی کنسول‌های پایه، مانع فروش بسیار خوب نسخه‌ی فیزیکی آن نشده است. همچنین جدیدترین نسخه از سری Call of Duty یعنی Black Ops Cold War به فروش خوب خود ادامه می‌دهد و نینتندو هم مثل همیشه بازار انحصاری را در دست دارد. در ادامه این جدول را به طول کامل بررسی می‌کنیم.

جدول فروش هفتگی بریتانیا

شاید بد نباشد اگر دیگر به خواندن نام Animal Crossing: New Horizons در جدول فروش هفتگی بریتانیا تا پایان عملر نینتندو سوییچ عادت کنیم. همچنین چند بازی با محوریت شخصیت Mario هم طبق معمول در این فهرست حضور دارند و از آن جایی که داریم در مورد بریتانیا صحبت می‌کنیم، حضور جدیدترین نسخه از FIFA در این فهرست هم اجتناب ناپذیر است.

بازی‌های انحصاری

کنسول نینتندو سوییچ با کسی شوخی ندارد و حتی عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهم، نتوانسته جلوی فروش بازی‌های انحصاری این کنسول را بگیرد. بازی Animal Crossing: New Horizons که به خاطر عرضه‌ی بازی‌های جدید، چند هفته‌ی را در نیمه‌ی پایینی جدول سپری کرد، دوباره به رتبه‌ی سوم بازگشته است تا به فروش دیوانه‌وار خود ادامه دهد. انتظار می‌رود که پس از پایان دوران سوییچ، از New Horizons به عنوان پرفروش‌ترین بازی این کنسول یاد شود. اما Spider-Man: Miles Morales که تنها انحصاری غیر نینتندویی این فهرست است، با دو پله سقوط به رتبه‌ی هشتم راضی شد. دو بازی انحصاری دیگر فهرست ۱۰ برتر این هفته از فرنچایز Mario هستند. بازی Super Mario 3D All-Stars که مجموعه‌ی سه بازی سه‌بعدی مشهور Mario یعنی Sunshine، Galaxy و ۶۴ است با یک پله سقوط در رتبه‌ دهم قرار گرفت و Mario Kart 8 Deluxe هم جایگاه هفتم را به خود اختصاص داد.

نگاهی دیگر

بازی Cyberpunk 2077 موفق شد با عبور از The Last of Us Part II، دومین افتتاحیه‌ی بزرگ سال ۲۰۲۰ در بریتانیا را داشته باشد. رتبه‌ی اول طبق انتظار در اختیار FIFA 21 است که هم ساخته‌ی ناتی داگ را شکست داد و هم توانست در مقابل Cyberpunk 2077 ایستادگی کند. در واقع FIFA 21 می‌رود تا به پرفروش‌ترین بازی سال بریتانیا تبدیل شود. البته اکثریت فروش Cyberpunk 2077 برروی رایانه‌های شخصی است که غالبا دیجیتالی محسوب شده و در این آمار به شمار نمی‌رود. در زمینه‌ی نسخه‌ی فیزیکی، ۶۰ درصد فروش Cyberpunk 2077 متعلق به پلی‌ استیشن ۴، ۳۵ درصد متعلق به ایکس‌ باکس وان و الباقی سهم رایانه‌های شخصی است.

بازی Cyberpunk 2077 یکی از مدعیان جدی کسب عنوان پرفروش‌ترین بازی کریسمس ۲۰۲۰ است، اما نباید از Animal Crossing: New Horizons هم غافل شد که در یک ماه گذشته دائما به رشد خود ادامه داده است و این هفته هم ۸ درصد نسبت به هفته‌ی گذشته رشد داشته است. بعید نیست که هفته‌ی آینده شاهد صعود این بازی به رتبه‌ی دوم و رد کردن Call of Duty: Black Ops Cold War باشیم. Black Ops Cold War این هفته با ۲ درصد افت فروش مواجه شده است. New Horizons هم به کار خود در سال ۲۰۲۱ به عنوان دومین بازی پرفروش سال بریتانیا پایان خواهد داد.

با وجود اینکه کریسمس نزدیک است، به پایان رسیدن جشنواره‌های Black Friday و Cyber Monday، به معنای افت فروش اکثر بازی‌ها بود. چشمگیرترین این افت‌ها مربوط به FIFA 21 می‌شود که با ۵۰ درصد افت فروش به رتبه‌ی پنجم سقوط کرد. Marvel’s Avengers هم با ۴۸ درصد افت فروش به رتبه‌ی پانزدهم رسید و Watch Dogs: Legion رتبه‌ی بیست و یکم را به لطف افت فروش ۵۳ درصدی خود تصاحب کرد. تمام عناوین فهرست ده برتر منهای Cyberpunk 2077 و Animal Crossing: New Horizons، با افت فروش مواجه شدند. بازی Immortals: Fenyx Rising جدیدترین ساخته‌ی یوبی‌سافت هم این هفته با افت فروش ۴۵ درصدی (رقمی که برای یک بازی در هفته‌ی دوم خود نسبتا کوچک است) از رتبه‌ی یازدهم به رتبه‌ی هفدهم سقوط کرد. جالب است بدانید که این بازی در هفته‌ی دوم اکثریت فروش خود را برروی کنسول سوییچ تجربه کرده است و در مجموع هم محبوب‌ترین پلتفرم برای خرید این بازی سوییچ بوده است که با توجه به شباهت بازی به The Legend of Zelda چندان تعجب برانگیز نیست.

باید گفت که تا پایان سال ۲۰۲۰ خبری از عرضه‌ی چشمگیری نیست و در هفته‌های آتی هم شاهد رقابت همین بازی‌ها در جدول فروش هفتگی خواهیم بود. در نهایت، فهرست پرفروش‌ترین بازی‌های این هفته‌ی بریتانیا به شرح زیر است:

 

جدول فروش هفتگی بریتانیا

نام بازی رتبه‌ی این هفته رتبه‌ی هفته‌ی گذشته
Cyberpunk 2077 ۱ ورودی تازه
Call of Duty: Black Ops Cold War ۲ ۲
Animal Crossing: New Horizons ۳ ۳
Valhalla ۴ ۴
FIFA 21 ۵ ۱
Just Dance 2021 ۶ ۷
Mario Kart 8: Deluxe ۷ ۵
Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ۸ ۶
Minecraft Switch ۹ ۸
Super Mario 3D All-Stars
۱۰ ۹

 

Telegram>giftcardbaz
Telegram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *