معماری
خانه / جدول فروش هفتگی / جدول فروش هفتگی بریتانیا | وقتی The Last of Us Part 2 رکورد‌ها را در هم می‌شکند

جدول فروش هفتگی بریتانیا | وقتی The Last of Us Part 2 رکورد‌ها را در هم می‌شکند

هنوز مدت زمان زیادی از عرضه‌ی بازی شاهکار و انحصاری کنسول پلی‌استیشن ۴ یعنی عنوان The Last of Us Part 2 نمی‌گذرد و این بازی به طرز شگفت‌انگیزی در صدر جدول فروش هفتگی بریتانیا قرار گرفته است که این امر نشان از موفقیت اولیه‌ی بسیار چشمگیر بازی در فروش و استقبال بی‌نظیر بازی‌بازان و هواداران بی‌شمار این سری دارد.

جدول فروش هفتگی بریتانیا

در واقع می‌توان گفت که بازی اکشن و بقای استودیوی ناتی‌ داگ (Naughty Dog) رکورد سریع‌ترین فروش بازی‌های انحصاری شرکت سونی را در این نسل از آن خود کرده است. عنوان The Last of Us Part 2 موفق شد تا رکورد فروش افتتاحیه‌ی عنوان دیگر استودیوی ناتی داگ یعنی Uncharted 4: A Thief’s End در سال ۲۰۱۶ را با بیش از یک درصد فروش بیشتر بشکند و نام خود را در این نسل به عنوان سریع‌ترین فروش انحصاری شرکت سونی ثبت نماید. لازم به ذکر است که در این آمار و ارقام ما فروش دیجیتالی عنوان The Last of Us Part 2 را در نظر نگرفته‌ایم، در این صورت فروش هفته‌ی آغازین این بازی از این هم بزرگتر و موفق‌تر محسوب می‌شد.

بازی The Last of Us Part 2 از نسخه‌ی قبلی خود بسیار بزرگتر و شناخته شده‌تر به شمار می‌آید و به همین علت فروش هفته‌ی ابتدایی آن ۷۶ درصد بیشتر از عنوان The Last of Us برروی کنسول پلی‌استیشن ۳ محاسبه شده است. البته باید در نظر داشت که کنسول نسل هشتمی شرکت سونی نسبت به پلی‌استیشن ۳ بسیار محبوب‌تر و پرفروش‌تر بوده و این خود یکی از علل فروش بیشتر بازی The Last of Us Part 2 از نسخه‌ی اول به شمار خواهد آمد.

در یک نتیجه‌ی فوق‌العاده می‌توان گفت که بازی The Last of Us Part 2 بزرگترین فروش زمان عرضه‌ی امسال یک بازی را در بریتانیا دارد و آمار فروش ابتدایی آن حدود ۴۰ درصد از بازی فوق‌العاده موفق Animal Crossing: New Horizons برروی کنسول نینتندو سوییچ بیشتر بوده است. این بدان معنا خواهد بود که عنوان Ring Fit Adventure باید در رتبه‌ی دوم جدول فروش هفتگی بریتانیا قرار گیرد. با این حال این بازی محبوب نسبت به هفته‌ی پیش رشدی ۳۱ درصدی در میزان فروش خود تجربه کرده اما باز هم قادر به شکست دادن بازی بزرگ The Last of Us Part 2 و کسب رتبه‌ی نخست نبوده است.

با این حساب این هفته شاهد عرضه‌ی بازی جدید دیگر و تغییر در نمودارهای فروش هفتگی بریتانیا توسط آن‌ها نبودیم. عنوان Pokémon Sword and Shield پس از دریافت یک بسته الحاقی قابل دانلود جدید موفق به رشد زیادی در فروش و تعداد بارگیری گردید؛ به طوری که بازی Pokémon Shield با رشد ۵۱ درصدی در هفته‌ی جاری توانست رتبه‌ی خود را تا رده‌ی نهم ارتقا دهد. همچنین عنوان Pokémon Sword نیز توانست تا رده‌ی ۲۲ جدول فروش بریتانیا صعود داشته باشد که نشان می‌دهد محتوای جدیدی که برای این دو عنوان توسط توسعه‌دهندگان در نظر گرفته شده بودند، به خوبی موفق به افزایش محبوبیت و فروش این بازی‌ها شده است.

بازی Animal Crossing: New Horizon نیز برای اولین بار از زمان عرضه‌ی خود برروی کنسول نینتندو سوییچ در فهرست ۱۰ بازی برتر جدول فروش هفتگی بریتانیا حضور ندارد و به رده‌ی دوازدهم سقوط داشته است. این بازی در هفته‌ی گذشته افت فروش ۳۳ درصدی را تجربه کرده و می‌توان یکی از علل آن را حضور دو نماینده‌ی قدرتمند شرکت نینتندو در میان ۱۰ بازی برتر دانست. بازی ۵۱Worldwide Games شرکت نینتندو موفق شده است رشدی ۴ درصدی در فروش خود تجربه نماید و جایگاه هشتم جدول فروش بریتانیا را از آن خود سازد. این رکورد بازی ۵۱Worldwide Games بسیار راضی‌ کننده به نظر می‌رسد و برای یک محصول که سه هفته‌ از آغاز عرضه‌ی آن در بریتانیا می‌گذرد، کمی عجیب به نظر می‌رسد.

سرانجام باید گفت که تبلیغات و بازاریابی شرکت بتسدا (Bethesda) پیرامون بازی Doom Eternal بالاخره نتیجه داد و این بازی موفق شد به رده‌ی ۲۱ جدول فروش هفتگی بریتانیا صعود نماید.

جدول فروش هفتگی بریتانیا در هفته‌ی گذشته:

عنوان بازی رتبه‌ی این هفته رتبه‌ی هفته‌ی گذشته
The Last of Us Part 2 ۱ ورودی جدید
Ring Fit Adventure ۲ ۲
FIFA ۲۰ ۳ ۱
Mario Kart 8: Deluxe ۴ ۳
Call of Duty: Modern Warfare ۵ ۶
Grand Theft Auto 5 ۶ ۴
(Minecraft (Switch ۷ ۷
 ۵۱Worldwide Games
۸ ۹
Pokémon Shield ۹ ۱۵
Star Wars Jedi: Fallen Order ۱۰ ۱۴

 

برای خرید گیفت کارت پلی استیشن کلیک کنید

 

 

جدول فروش هفتگی بریتانیا
Telegram
جدول فروش هفتگی بریتانیا
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *