معماری
خانه / جدول فروش هفتگی / جدول فروش هفتگی انگلستان | یکتازی نینتندو

جدول فروش هفتگی انگلستان | یکتازی نینتندو

بار دیگر جدول فروش هفتگی انگلستان منتشر شد و کنسول نینتندو سوییچ در این هفته‌های آرام و بدون عرضه‌ی بزرگ توانست بر بازار فروش بازی‌های ویدئویی مسلط شود. بدون شک یکی از بزرگترین بازی‌های امسال و شرکت نینتندو، عنوان موفق و محبوب Animal Crossing: New Horizons به شمار می‌آید که پس از ۱۱ هفته دوری از رتبه‌ی نخست، این بار با اقتدار به صدر جدول بازگشته است. این عنوان فوق‌العاده از زمان عرضه‌ی خود مورد توجه و استقبال بالای دارندگان کنسول نینتندو سوییچ قرار گرفت و از همان زمان به یکی از عناوین اصلی موجود در فهرست ۱۰ بازی برتر جدول فروش هفتگی انگلستان تبدیل شد. هفته‌ی گذشته بود که شرکت نینتندو در خبری رسمی اعلام نمود که میزان فروش بازی Animal Crossing: New Horizons در سطح جهانی به بیش از ۲۰ میلیون نسخه رسیده است که از این نظر دومین بازی تاریخ نینتندو از نظر تعداد فروش در سه ماهه‌ی اول عرضه به شمار می‌آید.

جدول فروش هفتگی انگلستان

در مجموع شش بازی از عناوین مربوط به کنسول نینتندو سوییچ در فهرست ۱۰ بازی برتر پرفروش این هفته‌ی انگلستان حضور دارند. به جز بازی Animal Crossing: New Horizons که در رتبه‌ی نسخت قرار دارد، بازی Mario Kart 8: Deluxe در رده‌ی سوم، عنوان Minecraft نسخه‌ی سوییچ در رده‌ی پنجم، بازی Paper Mario: The Origami King در رتبه‌ی هفتم، عنوان Ring Fit Adventure در رده‌ی ۹ و بازی ۵۱ Worldwide Games در رده‌ی دهم قرار دارند که همگی متعلق به کنسول نینتندو سوییچ هستند.

بازی انحصاری و محبوب کنسول پلی‌ استیشن ۴ یعنی Ghost of Tsushima نیز پس از سه هفته صدرنشینی با افت ۴۶ درصدی به رتبه‌ی دوم جدول این هفته منتقل شد. با این حال عنوان ورزشی FIFA 20 محصول شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) پس ار تخفیف‌های مختلفی که در خرده فروشی‌های مختلف دریافت کرد، توانست به جایگاه چهارم جدول این هفته برسد. این بازی هفته‌ی پیش در رده‌ی نوزدهم جدول فروش بریتانیا قرار داشت و دو هفته‌ی قبل از آن به طرز عجیبی در فهرست ۴۰ بازی نخست دیده نشده بود.

در حقیقت بازی FIFA 20 تنها عنوان شرکت الکترونیک آرتس نیست که این رشد در فروش را داشته است. عنوان Star Wars Jedi: Fallen Order بعد از مدت‌ها دوری از چهل بازی برتر جدول، این هفته به ره‌ی بیستم رسیده و بازی Need for Speed: Heat به همین شکل در جایگاه شانزدهم قرار دارد. هردو محصول به ترتیب از رشد ۷۸ و ۹۱ درصدی در میزان فروش بهره می‌برند که به نظر می‌رسد از طریق تخفیفات مختلف و اقدام‌های تبلیغاتی شرکت الکترونیک آرتس مهیا شده است.

اما این هفته تنها یک معرفی جدید به نام Fast & Furious: Crossroads داشتیم که با توجه به نمایش‌های بازی و نمرات آن استقبال زیادی از این اثر نشد و در رتبه‌ی ۱۷ جدول فروش هفتگی بریتانیا قرار گرفت. این بازی توسط استودیوی اسلایتلی مد (Slightly Mad Studios) که توسعه‌ی عنوان Project CARS را بر عهده داشته، توسعه یافته است. لازم به ذکر است که این استودیو اکنون تحت مالکیت شرکت کدمسترز (Codemasters) قرار دارد. همچنین شرکت بندای نامکو (Bandai Namco) عرضه‌ی بازی Fast & Furious: Crossroads را بر عهده دارد. وجود این نام‌های بزرگ، طرفداران سری سینمایی Fast & Furious را امیدوار به تجربه‌ی یک اثر درخور و شاخص کرده بود اما با توجه به نمرات این بازی، طرفداران آن کاملا ناامید خواهند شد. با این حال باید توجه داشت که این آمار و ارقام تنها فروش فیزیکی عناوین مختلف را بررسی می‌کنند و آمارهای دیجیتالی را در نظر نمی‌گیرند.

باید توجه داشت که شرکت کدمسترز همچنان عنوان موفق F1 2020 را در رده‌ی ششم جدول این هفته‌ی بریتانیا دارد که از زمان عرضه در فهرست ۱۰ بازی برتر حضور داشته است. همچنین عنوان انحصاری دیگر کنسول پلی‌استیشن ۴ یعنی بازی شاهکار The Last of Us: Part 2 از فهرست ۱۰ بازی برتر خارج شده و در رده‌ی یازدهم قرار دارد. در پایان باید گفت که حضور همیشگی بازی Grand Theft Auto 5 در فهرست ده بازی برتر جدول فروش هفتگی انگلستان به نوعی پاسخ شرکت راک‌استار (RockStar) به منتقدینی به شمار می‌آید که از عرضه‌ی آن برای نسل نهم گلایه‌مند بود و منتظر نسخه‌ی بعدی این سری به شدت جذاب هستند.

جدول فروش هفتگی انگلستان

عنوان بازی رتبه‌ی این هفته رتبه‌ی هفته‌ی گذشته
Animal Crossing: New Horizons ۱ ۲
Ghost of Tsushima ۲ ۱
Mario Kart 8: Deluxe ۳ ۴
FIFA 20 ۴ ۱۸
(Minecraft (Switch ۵ ۱۰
F1 2020 ۶ ۵
Paper Mario: The Origami King ۷ ۶
Grand Theft Auto 5 ۸ ۹
Ring Fit Adventure ۹ ۱۱
۵۱ Worldwide Games ۱۰ ۱۲
Telegram
T.me/giftcardarzan
Instagram
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *