معماری
خانه / خودرو / تویوتا بالاخره فاتح سری مسابقات قهرمانی نسکار شد

تویوتا بالاخره فاتح سری مسابقات قهرمانی نسکار شد

تویوتا اولین قهرمانی‌ خود در سری مسابقات نسکار را با کسب مقام ششمی توسط کایل بوش در جاده‌ی سریع‌السیر میامی هومستد، جشن گرفت.

این دستاورد، اولین مقام Toyota بعد از ۱۰ سال شرکت در مسابقات کاپ سرعت بود و با کسب این مقام، Toyota بر سلطه‌ی قهرمانی در ۱۳ دوره‌ی متوالی شورلت پایان داد.

Toyota همچنین قهرمانی مسابقات در رده‌های Xfinity و پیکاپ‌تراک را از آن خود کرد.

تویوتا در کل ۱.۴۷۷ امتیاز کسب کرد، شورلت با ۱.۴۵۲ امتیاز دوم شد و فورد با ۱.۳۸۸ امتیاز جایگاه سوم را از آن خود کرد. آخرین پیروزی فورد در این مسابقات به سال ۲۰۰۲ بازمی‌گردد.

تویوتا

اد لاوکس، معاون رئیس عملیات بازاریابی یکپارچه در بخش بازرگانی تویوتا موتور ایالات متحده‌ گفت:

    کسب اولین قهرمانی در این سری مسابقات یک دستاورد فوق‌العاده و هدفی است که Toyota از ۱۰ سال پیش و در زمان ورود به این مسابقات، برای به دست آوردن آن تلاش می‌کرد. با مشارکت تیم‌های بزرگی چون تیم‌های مسابقه‌ای جو گیبس و فرنیچر راو، تویوتا پیشرفت کرده و اولین شگفتی در میان تولیدکنندگان با کسب قهرمانی این مسابقات در طول ۱۳ فصل بوده است.

نسکار تویوتا
نسکار تویوتا

لاکس در ادامه گفت:

    تویوتا در حال حاضر قهرمانی مسابقات را در هر سه سری تورینگ ملی نسکار کسب کرده است و این نقطه‌ی عطف شگفت‌انگیز، تعهد Toyota را نه‌تنها به نسکار بلکه به تمام شاخه‌های موتوراسپورت در سراسر دنیا گوشزد می‌کند. ما به تلاش‌های تک‌تک افراد حاضر در تیم Toyota افتخار می‌کنیم و همه‌ی افرادی را که در تیم Toyota، ما را در رساندن به این هدف یاری رساندند، ستایش می‌کنیم.

پنج راننده‌ی Toyota کمری در طی بیش از ۳۶ مسابقه‌ی فصل ۲۰۱۶، موفق به کسب تعداد ۱۶ جام قهرمانی شدند که شامل ۱۲ پیروزی به وسیله‌ی تیم مسابقه‌ای جو گیبس و ۴ پیروزی به‌وسیله‌ی تیم مسابقه‌ای فرنیچر راو بود. بوش و مارتین ترواکس چهار پیروزی برای گروه به ارمغان آوردند و کارل ادواردز (سه پیروزی)، دنی هاملین (دو پیروزی) و مت کنزث (دو پیروزی) نیز پیروزی‌هایی در فصل ۲۰۱۶ کسب کردند.

تویوتا
نسکار تویوتا

علاوه بر قهرمانی در سری مسابقات تولیدکنندگان نسکار ۲۰۱۶، Toyota قهرمانی در سری مسابقات جهانی رده‌ی تِراک نسکار در پیست سریع‌السیر بین‌المللی فونیکس و قهرمانی در سری مسابقات رده‌ی Xfinity نسکار در هومستد را نیز از آن خود کرد. رانندگان Toyota همچنین چندین مسابقه‌ی قهرمانی در طول سری مسابقات تورینگ ملی نسکار را با پیروزی دنیل سوارز در سری‌های Xfinity و کایل بوش عنوان‌دار سری مسابقات جهانی موتوراسپورت در رده‌ی خودروی حمل بار کسب کردند.

اولین باری که تویوتا در سری مسابقات تولیدکنندگان نسکار شرکت کرد، به سال ۲۰۰۷ باز می‌گردد. تویوتا فاتح ۹۵ مسابقه بود و در ۳۶۰ مسابقه، ۹۰ بار روی سکو رفت.

منبع:autoweek

تلگرام
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *