معماری
خانه / اخبار بازی / برنامه نویس ارشد یوبی‌ سافت | برای استفاده‌ی کامل از سخت افزار نسل بعد باید نحوه‌ ساخت بازی‌ های جهان باز خود را تغییر دهیم

برنامه نویس ارشد یوبی‌ سافت | برای استفاده‌ی کامل از سخت افزار نسل بعد باید نحوه‌ ساخت بازی‌ های جهان باز خود را تغییر دهیم

همان‌طور که می‌دانید، در طی چند روز گذشته شاهد انتشار نقد‌ و بررسی‌های کنسول‌های نسل بعدی بودیم. هفت سال پس از عرضه‌ی پلی‌ استیشن ۴ و ایکس‌ باکس وان، حالا در آستانه‌ی آغاز نسل نهم کنسول‌ ها قرار داریم؛ کنسول‌هایی که با بهره بردن از سخت افزار قدرتمند و حافظه‌های SSD، وعده‌‌ی تحول طراحی بازی‌ها را به بازی‌بازان می‌دهند. حال آقای گلوین وایت‌لاک (Galvin Whitlock)، برنامه نویس ارشد Watch Dogs Legion، در طی مصاحبه‌‌ای با Wccftech در مورد پتانسیل و چالش‌های مربوط به نحوه‌ ساخت بازی‌ های جهان باز نسل بعدی صحبت کرده است.

بازی‌ های جهان باز

سخت افزار کنسول های نسل نهم و عملکرد آنها روی بازی‌ های جهان باز

آقای وایت‌ لاک ابتدا به چالش‌های طراحی بازی‌های بزرگ جهان باز برای اجرا برروی حافظه‌های HDD اشاره کرد و سپس در مورد پردازنده‌های مرکزی کنسول‌های جدید و پتانسیل بالای‌ آن‌ها برای بهبود‌ موارد مختلفی مانند هوش مصنوعی، انیمیشن و شبیه سازی فیزیک توضیح داد:

محدودیت‌های زیادی وجود دارند که برای اجرای بازی‌های بزرگ جهان باز برروی یک HDD باید آن‌ها را در نظر بگیریم. امکان بارگذاری مدل‌ها و بافت‌ها با دسترسی اتفاقی واقعی و به همراه یک رویکرد در لحظه (Just-in-time) به ما اجازه می‌دهد تا حافظه را با چیز‌هایی که حالا برروی صفحه‌ی نمایش مشاهده می‌کنید، پرُ کنیم؛ به جای این‌که حافظه پر از چیز‌هایی باشد که ممکن است به زودی مشاهده کنید. این موضوع تاثیر زیادی را برروی تنوع بصری و پیچیدگی دنیا‌هایی که می‌توانیم بسازیم، خواهد گذاشت. برای ساخت Watch Dogs Legion، ما از نزدیک با شرکای فرست پارتی خود در حال همکاری بوده‌ایم تا مطمئن شویم که زمان بارگذاری‌ها کاملاً بهینه باشند. در آینده، بازنگری روشی که از طریق آن بازی‌های جهان باز را می‌سازیم، به ما اجازه می‌دهد تا به شکل عمیق‌تری از نوآوری‌های سخت افزاری کنسول‌های جدید بهره ببریم.

من تحت تاثیر افزایش توانایی‌های پردازنده‌های مرکزی کنسول‌های نسل بعدی قرار گرفته‌ام. ما می‌خواهیم شبیه سازی‌های بیشتری را بسازیم و به دنیا‌هایی که خلق می‌کنیم، جان بیشتری ببخشیم. تمام این‌ها از قدرت پردازنده‌های مرکزی استفاده می‌کنند و ما مشتاق هستیم تا هوش مصنوعی، انیمیشن و شبیه سازی‌های فیزیکی را واقعی‌ و درگیر کننده‌تر کنیم. من واقعاً دوست دارم اعمال بازی‌بازان تاثیر بیشتری را برروی دنیای بازی و شخصیت‌های آن بگذارند.

ما به تازگی کار با سخت افزار رهگیری پرتو را آغاز کرده‌ایم. ما به استفاده از آن ادامه می‌دهیم تا نورپردازی را پویا و واقعی‌تر کنیم. این یک دوره‌ی نوآوری است و من هیجان زده‌ام تا ببینم که با چه رویکر‌د‌های جدیدی می‌توانیم از این سخت افزار استفاده کنیم.

با این‌که ممکن است توسعه دهندگان زمان زیادی را برای سازگاری تکنولوژی‌ها و ابزار خود با سخت افزار‌های نسل بعد صرف کنند، اما این موضوع چیز جدیدی نیست و در نسل‌های پیشین نیز شاهد آن بوده‌ایم. به هرحال، دوره‌ی بسیار هیجان انگیزی در پیش روی بازی‌بازان قرار دارد و ما بی‌صبرانه منتظر هستیم تا یک عنوان جهان باز بزرگ نسل بعدی را برای اولین بار مشاهده کنیم.

نظر شما چیست؟ به نظر شما بازی‌های جهان باز دچار چه تغییراتی خواهند شد؟

Telegram>giftcardbaz
Telegram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *