معماری
خانه / پلی استیشن 5 / توسعه بازی ها برای پلی استیشن ۵ آسان تر از دیگر کنسول ها است

توسعه بازی ها برای پلی استیشن ۵ آسان تر از دیگر کنسول ها است

توسعه بازی‌ها روند آسانی نیست، بلکه اگر از منظر هنری به این فرایند نگاه کنیم، می‌توانیم تولید بازی‌های ویدیویی را یکی از دشوارترین شاخه‌های هنر تصویری به شمار آوریم. با درنظر گرفتن این دشواری‌ها اگر کنسول‌های بازی نیز از پیچیدگی بی‌مورد و سختی‌های بیشتری برای بازی‌سازان به‌همراه داشته باشند، این روند بسیار فرساینده و دشوارتر خواهد شد. اما خوش‌بختانه بازی‌سازانی که وظیفه توسعه عناوینی مشخص را برای عرضه روی کنسول‌های نسل نهمی دارند گزارش کرده‌اند که تا به این مرحله از توسعه، کنسول پلی استیشن ۵ توانسته است راحتی قابل توجهی را برای توسعه دهندگان فراهم آورد و نسبت به تمامی کنسول‌هایی که تا به الان عرضه شده، این کنسول توانسته است پیشرفت‌های زیادی را در زمینه از بین بردن مشکلات عدیده توسعه دهندگان انجام دهد.

پلی استیشن 5

در آخرین مصاحبه‌ای که شوهی یوشیدا (Shuhei Yoshida) انجام داده، بیان شده است که سونی با توجه به تجربیاتی که از عرضه کنسول پلی‌استیشن ۳ کسب کرده، سعی داشته است تا دیگر بازی‌سازان با مشکلاتی گسترده مواجه نشوند. سونی با عرضه پلی‌استیشن ۴ امید داشته است تا برای بار دیگر اعتبار خود را میان بازی‌سازان بدست آورد و نهایت سعی خود را بکند تا کنسولی آسان و قابل توسعه را برای بازی‌سازان طراحی کند. این روند در طراحی کنسول PS5 نیز تا حد بیشتری رعایت شده است و همان‌طور که اقای یوشیدا در این مصاحبه گفتند طبق گزارشات رسیده از استودیو‌های مختلف بازی‌سازی، کنسول پلی‌استیشن ۵ آسان‌ترین و بهینه‌ترین کنسول حال حاضر است.

از طرح احتمالی کنترلر پلی استیشن ۵ رونمایی شد

با در نظر گرفتن قدرت کنسول PS5، این نکته که توسعه بازی‌ها برای این کنسول کار دشواری نیست می‌تواند یک ویژگی حائز اهمیت و کلیدی باشد. زیرا با آسان‌تر بودن مراحل توسعه بازی‌ها، بازی‌سازان قادر خواهند بود تا زمان به مراتب بیشتری را صرف بهینه ساختن بازی‌های خود کنند و دیگر نگران روند طولانی اشکال‌یابی نباشند. این موضوع هم به نفع بازی‌سازان است و هم سونی، زیرا با این سهولت در توسعه بازی‌ها، استودیوهای بیشتری تمایل پیدا می‌کنند تا عناوین خود را برای کنسول سونی نیز عرضه کنند. در نتیجه مخاطبان می‌توانند رضایت بیشتری را نسبت به کنسول خود داشته باشند.

کنسول پلی‌استیشن ۵ در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد.

پلی استیشن 5
Telegram
پلی استیشن 5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *