معماری
خانه / پلی استیشن 5 / توسعه‌ دهندگان در رابطه با چگونگی بهره‌مندی عناوین خود از قابلیت‌ های کنترلر DualSense می‌گویند

توسعه‌ دهندگان در رابطه با چگونگی بهره‌مندی عناوین خود از قابلیت‌ های کنترلر DualSense می‌گویند

به تازگی تعدادی از توسعه‌دهندگانی که عناوین خود را برای انتشار برروی کنسول نسل نهمی شرکت سونی یعنی پلی‌ استیشن ۵ معرفی کرده‌اند، اطلاعاتی را در رابطه با چگونگی استفاده از قابلیت‌ های کنترلر DualSense در بازی‌های خود به اشتراک گذاشته‌اند. در ادامه همراه ما باشید تا نگاهی به این اطلاعات داشته باشیم.

قابلیت‌ های کنترلر DualSense

روز گذشته بود که شرکت سونی سرانجام اولین ویدئوی تبلیغاتی کنسول پلی‌ استیشن ۵ را منتشر کرد. از آنجا که بخش اصلی این تبلیغ به قابلیت‌های کنترلر DualSense تعلق داشت، پس از انتشار این ویدئو، تعدادی از توسعه‌دهندگانی که در رویداد نمایش بازی‌های پلی‌استیشن ۵ عناوین خود را به نمایش گذاشته بودند، توضیحاتی را در رابطه با چگونگی استفاده از ویژگی‌های خاص این کنترلر ارائه دادند که شما می‌توانید آن‌ها را در ادامه مشاهده کنید.

آقای برایان هورتون (Brian Horton) مدیر نوآوری استودیوی اینسومنیاک گیمز (Insomniac Games) اظهار داشته‌اند که تکنولوژی بازخورد لمسی کنترلر DualSense (که نسل جدیدی از تکنولوژی لرزشی کنترلرهای بازی است) به قدری دقیق عمل می‌کند که هنگامی که شما در بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales قصد دارید ضربه‌ای الکتریکی به دشمنان خود وارد کنید، می‌توانید جهاتی که نیرو الکتریکی در بدن شخصیت اصلی ایجاد می‌شود و در نهایت به پا و یا دست شخصیت اصلی انتقال پیدا می‌کند را احساس کنید. همچنین ایشان بیان کرده‌اند که هنگام ضربه خوردن شخصیت اصلی، شما با استفاده از قابلیت بازخورد لمسی متوجه خواهید شد که ضربه‌ی دشمن از کدام سمت به شما وارد شده است.

قابلیت‌ های کنترلر DualSense

همچنین بازی Horizon Forbidden West یکی دیگر از عناوین بزرگیست که سال آینده برای کنسول پلی‌ استیشن ۵ منتشر خواهد شد و به نظر می‌رسد این عنوان نیز به صورت کامل از قابلیت‌های کنترلر DualSense بهره خواهد برد. آقای مثایجز دی جانگی (Mathijs de Jonge) از توسعه‌دهندگان استودیو‌ی گوریلا گیمز (Guerrilla Games) در رابطه با این موضوع بیان کرده‌اند که بازی Horizon Forbidden West دارای اسلحه و ابزارهای بسیار متنوع‌تری نسبت به نسخه‌ی اول این فرنچایز است و به لطف قابلیت‌های بازخورد لمسی و تریگرهای تطبیق پذیر کنترلر DualSense شما هنگام استفاده از هر کدام از این اقلام و وسایل احساسات کاملاً متفاوتی را تجربه خواهید کرد.

بازی Godfall از بزرگ‌ترین عناوین انحصاری زمان انتشار کنسول پلی‌ استیشن ۵ خواهد بود. یکی از سازندگان این اثر در رابطه با قابلیت‌های کنترلر DualSense این‌گونه واکنش نشان داده است:

به عنوان یک بازی‌باز این بسیار برای من شگفت‌انگیز است که سرانجام می‌توانم بازخوردی را از یک کنترلر بازی دریافت کنم که حتی بدون مشاهده‌ی رابط کاربری بازی بتوانم متوجه شوم چه سلاحی را در دستان خود گرفته‌ام. همچنین اکنون من می‌توانم موقعیت دقیق مکانی دشمنانی که پشت سرم ایستاده‌اند را مشخص کنم.

قابلیت‌ های کنترلر DualSense

همچنین بازی Ratchet & Clank: Rift Apart طبق تأیید توسعه‌دهندگان، از قابلیت‌های کنترلر DualSense از جمله تریگرهای تطبیق پذیر به صورت کامل در استفاده از سلاح‌های گوناگون به صورت کاملاً پویا بهره خواهد برد (منظور از حالت پویا تغییرات ناگهانی است که در هنگام استفاده از سلاح رخ می‌دهد، همانند استفاده‌ی متداول از سلاح آتشین که باعث ایجاد تغییر در نوع عملکرد تریگرها خواهد شد).

بازی Astro’s Playroom نیز که مدتی قبل توسط آقای جف کیلی (Geoff Keighley) در رویداد Summer Game Fest 2020 به نمایش درآمد، طراحی شده است برای اینکه قابلیت‌های کنترلر جدید شرکت سونی را به نمایش بگذارد. این عنوان به صورت رایگان برروی تمام کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ قرار داده خواهد شد تا بازی‌بازان را با قابلیت‌های کنترلر DualSense به صورت کامل آشنا کند.

قابلیت‌ های کنترلر DualSense

استودیو‌ی پولیفونی دیجیتال (Polyphony Digital) نیز که مدتی قبل در رابطه با استفاده‌ی بازی Gran Turismo 7 از ویژگی‌های کنترلر DualSense خبر داده بود، اطلاعات تکمیلی را در این خصوص منتشر کرده است. آقای کازانوری یامائوچی (Kazunori Yamauchi) مدیرعامل استودیو‌ی پولیفونی دیجیتال بیان کرده‌اند که با استفاده از ویژگی بازخورد لمسی، بازی‌بازان به طور کامل احساس حرکت برروی سطوح مختلف را تجربه خواهند کرد، همچنین حرکت برروی یک سطح ثابت با سرعت‌های گوناگون نیز می‌تواند به دریافت بازخوردی کاملاً متفاوت از سوی کنترلر منجر شود. این عنوان از قابلیت تریگرهای تطبیق پذیر نیز به صورت کامل بهره خواهد برد به طوری که گاز دادن و فشردن ترمز در این عنوان بر حسب نوع ماشین، سرعت خودرو و… کاملاً منحصر به فرد عمل خواهد کرد.

همچنین بازی‌های دیگری همچون Demon’s Souls Remake ،Deathloop و GhostWire: Tokyo از دیگر عناوینی خواهد بود که به طور کامل از این قابلیت‌ها بهره خواهند برد. شما می‌توانید با لمس کردن نام هریک از این عناوین، اطلاعات مربوط به نحوه‌ی بهره‌مندی آن‌ها از ویژگی‌های کنترلر DualSense را مشاهده کنید.

صحبت‌ توسعه‌دهندگان در رابطه با نحوه‌ی بهره‌مندی بازی‌ها از قابلیت‌ های DualSense بسیار وسوسه‌ کننده به نظر می‌رسد. نظر شما در رابطه با کنترلر جدید شرکت سونی چیست؟

Telegram/giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram>gfitcardbaz
Instagram>gfitcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *