معماری
خانه / پلی استیشن 5 / توسعه‌دهندگان تکنولوژی Tempest Engine | پلی‌ استیشن ۵ بسیار هیجان‌انگیز هست

توسعه‌دهندگان تکنولوژی Tempest Engine | پلی‌ استیشن ۵ بسیار هیجان‌انگیز هست

در طی صحبت‌های اخیر یکی از سازندگان بازی‌های ویدیویی، تکنولوژی Tempest Engine جدید سونی هیجان‌انگیزتر از معیار‌هایی مانند سرعت پردازنده‌ی مرکزی یا پردازنده‌ی گرافیکی به نظر می‌رسد.

تکنولوژی Tempest Engine

اگرچه درایو SSD کنسول نسل بعدی سونی، پلی‌استیشن ۵، محور تبلیغات آن‌ها بوده و بسیاری از بازی‌بازان را هیجان‌‎زده کرده است اما این کنسول از جنبه‌های گوناگون دیگری نیز خارق‌العاده خواهد بود. به عنوان مثال انجین صدای سه بعدی کنسول پلی‌استیشن ۵، Tempest، توجه بسیاری از بازی‌بازان و سازندگان را به خود جلب کرده است. بسیاری از توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدیویی از پتانسیل این تکنولوژی صحبت کرده‌اند و حال یکی دیگر از این اشخاص هیجان خود را در مورد این انجین ابراز می‌کند. این بار آقای بردلی هیلستروم (Bradly Halestorm)، بنیان‌گذار و کارگردان شرکت لاین‌وینگ (LionWing)، در این مورد صحبت کرده است.

او در گفت و گویی با یکی از منابع خبری خارجی معتبر گفت، انجین Tempest برای او هیجان‌انگیزتر از سایر جنبه‌های سخت‌افزار پلی‌ استیشن ۵ مانند پردازنده مرکزی یا سرعت آن است و او در مورد این که تا چه حد تکنولوژی جدید سونی به بازی‌بازان کمک می‌کند تا در دنیای بازی غرق شوند هیجان زیادی دارد. او در این مورد توضیح داد:

ویژگی‌هایی مانند انجین Tempest بیش از سرعت پردازنده‌ی گرافیکی یا پردازنده‌‌ی مرکزی من را هیجان‌زده می‌کند. حداقل برای من راه‌های دیگری برای غرق شدن در دنیای بازی وجود دارد و یکی از این راه‌ها صدا است.

ما هنوز عملکرد این انجین را تجربه نکرده‌ایم اما با توجه به توضیحات آقای مارک سرنی (Mark Cerney)، این تکنولوژی از پتانسیل بسیار بالایی برخوردار است. امید داریم در آینده‌ی نزدیک اطلاعات بیشتری در این باره منتشر شود تا بازی‌بازان با دانایی کافی کنسول نسل بعدی خود را انتخاب کنند.

چندی پیش شرکت لاین‌وینگ بازی The Adventures of Ten and Till را که توسط یک سازنده‌ی ژاپنی با نام تورو نیشینو (Toro Nishino) ساخته شده است به پلتفرم رایانه‌های شخصی آورد.

تکنولوژی Tempest Engine
Telegram
تکنولوژی Tempest Engine
instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *