معماری
خانه / اخبار / تصاویر و اطلاعات جدیدی از کنترلر ایکس‌ باکس سری ایکس منتشر شد

تصاویر و اطلاعات جدیدی از کنترلر ایکس‌ باکس سری ایکس منتشر شد

همان‌طور که می‌دانید، امروز مایکروسافت (Microsoft) اطلاعات بسیار زیادی را از کنسول نسل بعدی خود اکس‌باکس سری اکس به اشتراک گذاشت و همه را غافلگیر کرد. حال به تازگی تصاویر کنترلر ایکس‌ باکس سری ایکس منتشر شده است که شما به تماشای آن‌ها دعوت می‌کنیم.

کنترلر ایکس‌ باکس سری ایکس

در نگاه اول، طراحی کنترلر جدید اکس‌باکس سری اکس تفاوت زیادی با کنترلر اکس‌باکس وان ندارد. اما زمانی که با دقت بیشتری آن را بررسی کنید، با تغییرات آن نیز آشنا می‌شودید.

کنترلر کنسول جدید مایکروسافت حالا از کلید Share بهره می‌برد و کلید‌های Shoulder و Trigger نیز بافت جدیدی دارند که فشردن و نگه داشتن این کلید‌ها را آسان‌تر می‌کند. همچنین با این‌که قالب کلی قرار گرفتن کلید‌ها ثابت مانده، اما D-Pad کنترلر اکس‌باکس سری اکس مشابه نسخه‌ی طراحی شده برای کنترلر الیت است.

همان‌طور که گفتیم، با این‌که ظاهر کلی تغییر چندانی نداشته، اما جالب است بدانید که کنترلر سری اکس در واقع کوچک‌تر از کنترلر اکس‌باکس وان است. این‌طور که به نظر می‌رسد، کوچک‌تر کردن کنترلر جدید برای امکان دسترسی و راحتی بیشتر برای بازی‌بازان انجام شده است. آقای رایان وایتکر (Ryan Whitaker)، طراح ارشد بخش اکس‌باکس، اعلام کرد:

با در نظر گرفتن اندازه‌ی دست‌هایی مشابه دست‌های یک کودک هشت ساله، متوجه شدیم که می‌توانیم بدون اعمال تاثیر منفی برروی تجربه‌ی اشخاصی که دست‌هایی بزرگ‌تری دارند، دسترسی و راحتی بیشتری را برای صد‌ها میلیون نفر دیگر بهبود دهیم. ما این‌ کار را با گِرد کردن Bumperها، طراحی دقیق Grip‌ها و کمی هم کاهش اندازه و گِرد کردن بخش‌های اطراف Trigger‌ها انجام دادیم.

البته خبر بد این است که کنترلر سری اکس همچنان از باتری‌های AA استفاده می‌کند. ظاهراً مایکروسافت قصد ندارد به این زودی استفاده از این باتری‌ها را کنار بگذارد. این‌طور که به نظر می‌رسد، کنترلر اکس‌باکس سری اکس بدون باتری‌های قابل شارژ عرضه خواهد شد. از طرف دیگر، کنترلر جدید از پورت USB-C بهره می‌برد که میزان تاخیر ورودی برای تجربه‌ی بازی‌های Project xCloud برروی موبایل‌ها و تبلت‌های هوشمند را کاهش می‌دهد. البته در نظر داشته باشید که کنسول اکس‌باکس سری اکس فاقد پورت USB-C است. پس برای شارژ کردن مستقیم کنترلر از طریق کنسول، کابل تبدیل USB-C به USB-A را باید به لیست خرید خود اضافه کنید.

در ادامه شما می‌توانید تصاویر زیبای این کنترلر جذاب را تماشا کنید:

کنترلر ایکس‌ باکس سری ایکس

کنترلر ایکس‌ باکس سری ایکس

کنترلر ایکس‌ باکس سری ایکس

کنترلر ایکس‌ باکس سری ایکس

کنترلر ایکس‌ باکس سری ایکس

کنترلر ایکس‌ باکس سری ایکس
Telegram
کنترلر ایکس‌ باکس سری ایکس
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *