معماری
خانه / کنسول بازی / تحلیلگر IHS Markit: ایکس‌ باکس سری ایکس و پلی‌استیشن ۵ آمار فروش هنگام عرضه‌ی پیشینیان خود را پشت سر خواهند گذاشت

تحلیلگر IHS Markit: ایکس‌ باکس سری ایکس و پلی‌استیشن ۵ آمار فروش هنگام عرضه‌ی پیشینیان خود را پشت سر خواهند گذاشت

هرچه بیشتر به تاریخ عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهم نزدیک می‌شویم، بحث‌های پیرامون ایکس‌ باکس سری ایکس و پلی‌استیشن ۵ داغ‌تر می‌شوند اما آیا نمایندگان نسل آینده‌ی سونی و مایکروسافت در دنیای بازی‌های ویدئویی، می‌توانند به موفقیت‌های پیشینیان خود دست یابند؟

ایکس‌ باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5

به‌تازگی و در آخرین شماره از مجله‌ی MCVUK آقای پیرس هاردینگ رولز (Piers Harding-Rolls)، تحلیلگر و رئیس بخش پژوهشات سازمان IHS Markit، صحبت‌های جالبی دررابطه با پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس به‌میان آورده است. به اعتقاد وی انتظار می‌رود این کنسول‌ها آمار و ارقام فروش اولیه‌ی پیشینیان خود را پشت سر بگذارند:

    با وجود این‌که اطلاعات کمی درباره‌ی عرضه‌ی کنسول‌های نسل بعد می‌دانیم اما انتظار می‌رود پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس در صورت نبود محدودیت‌های موجودی، ورود قدرتمندانه‌ای داشته باشند و قیمت آن‌ها نیز در محدوده‌ی قابل قبولی خواهد بود؛ ۴۹۹ دلار یا کم‌تر.

    منظور من از کلمه‌ی “قدرتمندانه” این است که هر دو کنسول جدید نتایج فروش هنگام عرضه‌ی پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان را پشت سر خواهند گذاشت. دلایل من برای نظرم این است که پلی‌استیشن ۴ به‌طور چشم‌گیری کاربران فعال بیشتری نسبت به پلی‌استیشن ۳ در سال ۲۰۱۳ دارد و همین موضوع سونی را در موقعیت قدرتمندتری قرار می‌دهد. همچنین انتظار دارم مایکروسافت برنامه‌ها و عناوین تاثیرگذارتری نسبت به اکس‌باکس وان برای این نسل در نظر گرفته باشد و به جایگاه بهتری دست پیدا کند و سریع‌تر جا بیافتد.

او همچنین اعتقاد دارد یکی از میادین بزرگ رقابت میان سونی و مایکروسافت سرویس‌های اشتراکی خواهد بود چراکه این مورد، عاملی حیاتی برای مشتریان هنگام انتخاب کنسول و ترجیح آن به دیگری است:

    انتظار دارم کنسول‌های نسل بعدی با ارائه‌ی طرح‌های گوناگون، تمرکز بیشتری برروی سرویس‌ها داشته باشند. مشخصاً مایکروسافت برروی اکس‌باکس گیم پس (Xbox Game Pass) متمرکز خواهد شد که البته فقط به‌عنوان راهی برای دست‌یابی به محتوای بیشتر با استفاده از مدل‌های توزیع و کسب درآمد متنوع خواهد بود. انتظار ندارم عمده‌فروشی‌ها کنار روند و خدمات اشتراکی جایگزین آن‌ها شوند. همچنین فکر می‌کنم سونی به گسترش سرویس PS Now ادامه دهد. این‌که صاحبان پلتفرم‌ها چگونه سرویس‌های‌شان را با یک‌دیگر ترکیب می‌کنند و به‌صورت محصولی یک‌پارچه به مشتریان عرضه می‌دارند، نقش پررنگی برای جذب مصرف‌کنندگان بازی خواهد کرد.

مایکروسافت با ترکیب اکس‌باکس گیم پس و اکس‌باکس لایو گُلد (Xbox Live Gold) نسبت به رقبا به جایگاه قدرتمندتری دست‌یافته است. آیا سونی نیز می‌تواند همین حرکت را با PS Now و پلی‌استیشن پلاس تکرار کند؟ نظر شما چیست؟ با ما درمیان بگذارید.

ایکس‌ باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5
Telegram
ایکس‌ باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *