معماری
خانه / اخبار / تامین OLED مورد نیاز اپل در سال ۲۰۱۷ با مشکلاتی همراه خواهد بود

تامین OLED مورد نیاز اپل در سال ۲۰۱۷ با مشکلاتی همراه خواهد بود

براساس گزارشی که روز گذشته بلومبرگ منتشر نمود، چهار تامین کننده اصلی پنل های OLED اپل احتمالا قادر به فراهم نمودن تقاضا برای اولد مورد نیاز آیفون در سال آتی میلادی نخواهند بود و ظاهرا محدودیت های تولید آنها تا سال ۲۰۱۸ نیز ادامه می یابد.

در اینجا لازم است اشاره نماییم که تولید انبوه پنل های اولد نسبت به نمایشگرهای ال سی دی به مراتب دشوارتر است و این یعنی کسب و کار apple به شدت وابسته به خواست تامین کنندگانی است که بیشتر از ظرفیت خود برای این منظور انرژی و منابع صرف می کنند.

اپل
ای‌ فون ۸

بلومبرگ:تامین OLED مورد نیاز اپل در سال ۲۰۱۷ با مشکلاتی همراه خواهد بود

طبق گزارش بلومبرگ انتظار می رود که اپل به خاطر همین مساله یا استفاده از این پنل ها را محدود نماید یا اینکه کاربرد این فناوری را اندکی به عقب بیاندازد.

البته اپل و سامسونگ یک قرارداد انحصاری برای تامین اولد در سال ۲۰۱۷ دارند با این همه این مساله لزوما به معنای تامین تمام و کمال سفارشات شرکت کالیفرنیایی از سوی کره ای ها نیست.

از سویی، سامسونگ از پنل های اولد تولیدی اش در محصولات خود نیز استفاده می کند که این مساله توانایی آن برای تامین این نوع نمایشگرها را تضعیف نموده و بی تردید در صورتی که کره ای ها نتوانند به تعهدات خود در این زمینه عمل کنند اپل با مشکلی جدی روبرو می گردد.
در این گزارش آمده است:

اگر سامسونگ خود را برای عرضه پاییزه آیفون در سال ۲۰۱۷ و تامین پنل های اولد آن آماده نکرده باشد آنگاه اپل تامین کننده بزرگ دیگری را برای همکاری در اختیار نخواهد داشت. در واقع به همین دلیل است که اپل همواره با چندین تامین کننده همکاری می کند. برای مثال این شرکت کلیه پنل های ال سی دی مورد نیازش را از کمپانی های آسیایی خریداری کرده بود اما به نظر می آید که تامین اولدهای مورد نیاز  آن در سال آتی تنها به یک شرکت وابسته خواهد بود.

منبع:macrumors

برای خرید گیفت کارت اپل کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *