معماری
خانه / پلی استیشن 5 / شایعه | تاریخ مراسم بعدی پلی استیشن ۵ مشخص شد

شایعه | تاریخ مراسم بعدی پلی استیشن ۵ مشخص شد

همانند شایعات و اطلاعات ماه‌های گذشته، به‌نظر می‌آید که سونی واقعا تصمیم دارد در ماه آگوست (مرداد) یک رویداد State of Play را در رابطه با رونمایی بیشتر از عناوین و همچنین پلی استیشن ۵ برگزار کند. در همین راستا دقایقی پیش یک منبع موثق به‌نام رابرت سرانو (Robert Serrano) که در گذشته نیز توانسته بود تاریخ دقیق رویداد قبلی پلی استیشن ۵ را به‌رسانه‌ها فاش کند، در حساب رسمی توییتر خود مدعی شده است سونی تنها لحظاتی پیش برنامه‌ریزی‌های مربوط به تاریخ مراسم بعدی پلی استیشن ۵ در مرداد ماه را به همکاران خود گزارش داده است.

تاریخ مراسم بعدی پلی استیشن 5

تاریخ مراسم بعدی پلی استیشن ۵

در این توییت آمده است که تاریخ این همایش پنج‌شنبه ۱۶ مرداد ماه خواهد بود و هم‌چنین او تاکید کرده است که این اخبار کاملا حقیقی و موثق هستند و طبق شنیده‌ها در این مراسم قرار است اطلاعات و جزییات فراوانی درمورد کنسول و عناوین انحصاری پلی استیشن ۵ بیان شود. این درحالی است که ماه‌های گذشته شایعات متعددی دررابطه با رویداد اصلی سونی برای رونمایی کامل از پلی استیشن ۵ مطرح شده بود و حتی برخی از آن‌ها توانسته بودند تاریخ این مراسم را با اطلاعاتی که در توییتر ساعات اخیر گزارش شده است، درست پیش‌بینی کنند.

به‌عنوان مثال جف گراب (Jeff Grubb) تحلیل‌گر صنعت بازی‌های ویدویی در هفته‌های گذشته اعلام کرد که سونی درصدد برای برپایی یک همایش برای رونمایی کامل از پلی استیشن ۵ در مرداد ماه است و باتوجه به این گزارش رسیده به‌نظر می‌رسد که این همایش درآخر می‌تواند حقیقت داشته باشد و مخاطبان و عاشقان برند پلی استیشن تنها دو هفته با این کنفرانس فاصله داشته باشند. اما این نکته نیز قابل ذکر است که سرانو در هفته‌های گذشته شایعات بیشتری را نیز در مورد پلی استیشن ۵ به‌رسانه‌ها منتقل کرده بود که برخی از آن‌ها به‌هیچ عنوان به‌حقیقت نپیوستند، برای مثال او مدعی شده بود که سونی در هفته گذشته تصمیم داشته است تا پیش‌فروش رسمی پلی استیشن ۵ را آغاز کند ولی در انتها مشخص شد که این خبر تنها یک شایعه بوده است.

این درحالی است که مایکروسافت در سمتی دیگر خود را برای همایش عناوین کنسول ایکس باکس سری ایکس در روز پنج‌شنبه دوم خرداد آماده می‌کند و طبق شنیده‌ها به‌نظر می‌آید که در این مراسم عناوینی نظیر بازی Halo Infinite و دیگر عناوین انحصاری این کنسول قرار است تا نمایش‌هایی طولانی و کامل داشته باشند. اما هم‌چنین بیان شده است که این مراسم تنها قرار است تا فرصتی برای نمایش بیشتر عناوین انحصاری و شاخص کنسول نسل نهمی مایکروسافت باشد و این شرکت قصد ندارد از قیمت و یا مشخصات دیگری از کنسول ایکس باکس سری ایکس پرده‌برداری کند.

اگر اخبار رویداد سونی حقیقت داشته باشد، این تصمیم می‌تواند جوابی به همایش فردا مایکروسافت قلمداد شود، و انتظار می‌رود که سونی در این مراسم از خصوصیات مهمی نظیر رابط کاربری، هوش مصنوعی، سرویس‌ها قابل دسترس و در انتها قیمت پلی استیشن ۵ را رونمایی کند. اما حتی اگر این رویداد تنها اختصاص به نمایش عناوین این کنسول شوند نیز، نمی‌توانیم از ارزش‌های این همایش چشم‌پوشی کنیم و سونی قطعا سعی خواهد کرد در این ماه‌های واپسین تا عرضه کنسول پلی استیشن ۵، مخاطبان را هرچه بیشتر به خرید کنسول خود ترغیب کند، پس احتمال برگزاری یک همایش بدون حاشیه و اخبار بزرگ کمی بدور از منطق به‌نظر می‌رسد.

Telegram
Telegram
Instagram
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *