معماری
خانه / پلی استیشن 5 / شایعه | تاریخ رونمایی کامل از پلی استیشن ۵ مشخص شد

شایعه | تاریخ رونمایی کامل از پلی استیشن ۵ مشخص شد

سوالی که مدت‌ها ذهن مخاطبان تکنولوژی و صنعت بازی‌های ویدیویی را مشغول کرده این است که بالاخره سونی چه زمان قصد دارد تا به‌صورت رسمی و کامل از کنسول پلی استیشن ۵ رونمایی کند. شایعات مربوط به این رونمایی چندین ماه است که محافل خبری شنیده می‌شوند و هنوز هیچ اتفاق خاصی در زمینه رونمایی از این کنسول صورت نگرفته است؛ بدین صورت که تنها یک کنفرانس مجازی در ماه فوریه که در آن به چند نکته جزئی اشاره شد، تمام اطلاعات رسمی است که ما تا به این لحظه از کنسول PlayStation 5 می‌دانیم.

پلی استیشن 5

پلی استیشن ۵

اما به‌تازگی گزارشی در نقل قول از یکی از خبرنگاران باسابقه و خوش‌نام صنعت بازی‌های ویدیویی یعنی جف گراب (Jeff Grub) منتشر شده است که در آن به‌صراحت اعلام شده پنجشنبه ۱۵ خرداد تاریخ رونمایی رسمی از کنسول نسل نهمی سونی خواهد بود. این درحالی است که در گذشته اعلام شده بود این کنسول در اوخر اردیبهشت ماه معرفی خواهد شد.

منابع اطلاعاتی این گزارش اما تماما از سایت Resetera و فروم‌های کاربری آن تشکیل شده است، در جایی که گراب در جواب یکی از کاربران که از نبود هیچ اطلاعات رسمی و رونمایی نشدن از این کنسول به ستوه آمده بود جواب داد این مراسم در ۱۵ خرداد برگزار خواهد شد. اما این در حالی است که در ماه گذشته و رونمایی از کنترلرPS5 که DualSense نام دارد، هیچ اطلاعات تکمیلی در رابطه با رویداد بعدی سونی برای رونمایی‌های بیشتر اعلام نشده بود.

هم‌چنین در سخنرانی طراح کنسول پلی استیشن ۵ یعنی مارک سرنی (Mark Cerny) در مراسم GDC امسال، هیچ‌گونه اشاره و توصیحی در مورد بخش‌های فنی و یا ویژگی‌های سخت‌افزاری این کنسول داده نشد و سونی سعی کرد تا تمام جنبه‌های پردازشی و حتی ظاهری کنسول پلی‌استیشن ۵ را تا حد امکان با تاخیر به مخاطبان معرفی کند. اما به‌نظر می‌رسد که بحران‌های موجود در سرتاسر جهان و شیوع ویروس کرونا توانسته اثرات مختلفی بر روند توسعه و تولید کنسول پلی‌استیشن ۵ داشته باشد؛ زیرا مایکروسافت مدت‌ها است که کنسول جدید خود را معرفی کرده است و حالا که نوبت به سونی رسیده، باتوجه به قرارگیری جهان در وضعیت کنونی کار برای سونی بسیار دشوار شده است.

در جدیدترین شایعه منتشر شده در رابطه با کنسول PS5 بیان شده است که مخاطبان می‌توانند نگاهی اولیه به ظاهر و مشخصات فنی مختصری را در جدیدترین شماره مجله PlayStation Magazine داشته باشند. این مجله نیز قرار است در اوایل خرداد ماه به بازار عرضه شود. اما طبق آخرین گزارش‌های گراب از مراسم رونمایی کنسول جدید سونی به‌نظر می‌آید که انتشار این مجله نیز به بعد از رونمایی از پلی‌استیشن ۵ موکول خواهد شد و سونی قصد دارد تا مخاطبان برای نگاه اولیه به پلی‌استیشن ۵ مدت زمان بیشتری را منتظر بمانند.

اما هم‌چنان جای سوال‌های زیادی در گزارش منتشر شده وجود دارد، زیرا در حال حاضر مشخص نیست آیا منظور گراب از تاریخ ۱۵ خرداد رونمایی کامل از کنسول بوده است و یا این تنها یک تاریخی است که سونی در آن روز تصمیم خواهد گرفت تا زمان رونمایی از کنسول پلی استیشن ۵ را اعلام کند. متاسفانه جواب گراب در سایت مورد اشاره توصیحات تکمیلی به‌همراه نداشته است و برای همین موضوع گمان‌های زیادی بر این گزارش وارد شده است.

اگرچه ویرویس کرونا و در ادامه بحران اقتصادی که این بیماری با خود به‌همراه داشته است توانسته اثرات مخربی بر تمامی صنایع بخصوص بازی‌های ویدویی بگذارد، اما باید توجه داشت که تعطیلات زمستانی سال ۲۰۲۰ تقریبا نزدیک است و سونی اگر می‌خواهد از این جنگ بازاریابی عظیم جا نماند باید هرچه زودتر اقدام به رونمایی و شروع گفت و گوها در رابطه با کنسول پلی‌استیشن ۵ کند.

پلی استیشن 5
Telegram
پلی استیشن 5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *