معماری
خانه / اخبار / اخبار گوناگون / بیل گیتس از هیئت مدیره‌ی مایکروسافت کناره‌گیری کرد

بیل گیتس از هیئت مدیره‌ی مایکروسافت کناره‌گیری کرد

آقای بیل گیتس (Bill Gates)، بنیان‌گذار و رییس سابق شرکت مایکروسافت، پس از ۴۴ سال جدایی خود را از این شرکت اعلام کرد. وی در طول چند سال اخیر به عنوان عضو هیئت مدیره‌ی مایکروسافت فعالیت می‌کرد و حال قصد دارد به فعالیت‌های خیریه‌ی خود ادامه دهد.

بیل گیتس

در سال ۲۰۰۸ میلادی، بیل گیتس از سمت خود به عنوان مدیرعامل مایکروسافت کناره‌گیری کرد و سپس تا فوریه ۲۰۱۴ میلادی به عنوان رییس هیئت مدیره‌ی مایکروسافت، فعالیت خود را ادامه داد. از موفقیت با عرضه‌ی سیستم عامل Windows تا عرضه‌ی اولین کنسول Xbox، بیل گیتس کارنامه‌‌ی درخشانی را در رزومه‌ی خود برجای گذاشته است.

ساتیا نادلا (Satya Nadella)، مدیرعامل فعلی مایکروسافت، در خصوص جدایی بیل گیتس اظهار داشت:

بیل شرکت ما را با اعتقاد به نیروی ساخت نرم‌افزارها و اشتیاق به حل جدی‌ترین چالش‌های جامعه تأسیس کرد. در طول این سال‌ها، هیئت مدیره و از رهبری و دیدگاه‌های بیل گیتس بهره‌مند شده است. مایکروسافت همچنان از دیدگاه‌ها و توصیه‌های فنی بیل برای پیشبرد محصولات و خدمات بهره‌مند خواهد شد. من قدردان دوستی با بیل هستم و مشتاقانه منتظر ادامه کار در کنار او برای تحقق رسالت ما در توانمندسازی هر شخص و هر سازمانی در کره زمین هستیم.

همچنین آقای گیتس از هیئت مدیره‌ی شرکت Berkshire Hathaway نیز کناره‌گیری کرد. وی در خصوص استعفای خود اظهار داشت:

من تصمیم گرفتم تا از مایکروسافت و Berkshire Hathaway کناره‌گیری کنم. خدمت در هیئت مدیره‌ی Berkshire Hathaway نیز از افتخارات بزرگ من بوده است. رهبری شرکت‌های مایکروسافت و Berkshire Hathaway هیچگاه قوی تر از امروز نبوده‌ است، بنابراین زمان مناسب برای این تصمیم فرا رسیده بود.

کناره‌گیری من از مایکروسافت به معنای دور شدن از آن نیست. مایکروسافت همیشه بخش مهمی از کارنامه‌ی کاری من بوده است. من همچنان با ساتیا و رهبری فنی همکاری می‌کنم تا به رسیدن به اهداف بلندپروازانه‌ی شرکت کمک کنم. من نسبت به گذشته و پیشرفتی که مایکروسافت خواهد داشت و در نهایت به نفع جهان خواهد بود، احساس خوشبینی بیشتری دارم.

بیل گیتس
Telegram
بیل گیتس
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *