معماری
خانه / نقد و بررسی تخصصی / موبایل و تبلت / بلک‌بری تصاویر آخرین گوشی مجهز به کیبورد منتشر کرد

بلک‌بری تصاویر آخرین گوشی مجهز به کیبورد منتشر کرد

ماه گذشته، جان چن، مدیرعامل بلک‌بری، وعده‌ داد این شرکت «آخرین گوشی تولیدی خود» را با کیبورد فیزیکی QWERTY عرضه خواهد کرد. مدت‌ها است که گفته می‌شود بلک‌بری این گوشی را با نام بلک بری مرکوری عرضه خواهد کرد؛ اما اکنون به نظر می‌رسد نخستین تصاویر مربوط به گوشی مورد بحث در فضای مجازی منتشر شده است.

به تازگی تصاویری از گوشی اندرویدی بلک‌بری منتشر شده است که گمان می‌رود آخرین گوشی این شرکت با کیبورد QWERTY باشد.

تصاویر زیر که اخیرا در وب‌سایت چینی ویبو منتشر شده است؛ احتمالا سومین دستگاه از سه گوشی هوشمند اندرویدی blackberry را که عرضه‌ی آن‌ها برای سال ۲۰۱۶ برنامه‌ریزی شده بود، نشان می‌دهند؛ چرا که بلک‌بری پیش از این دو گوشی DTEK50 و DTEK60 را معرفی کرده است. اگرچه در حال حاضر نمی‌توانیم با قطعیت در خصوص درستی این تصاویر نظری بدهیم؛ اما آن‌ها به‌طور حتم با دستگاهی که بلک‌بری در حال کار روی آن است، مطابقت دارند.

بلک‌بری مرکوری

بلک بری
بلک بری مرکوری

تجربه‌ی اندرویدی blackberry تاکنون بسیار جالب توجه بوده است؛ از گوشی بسیار گران‌قیمت پریو گرفته تا گوشی پایین‌رده‌ی DTEK60. بلک‌بری ثابت کرده است حتی روی پلتفرمی دیگر نیز می‌تواند نوآور باشد؛ اما پیشرفت همواره به مفهوم آن است که باید بعضی موارد را در گذشته جا گذاشت و رو به جلو حرکت کرد؛ مواردی مانند کیبورد فیزیکی QWERTY بلک‌بری.

در حالی که حذف این کیبورد، خبری ناراحت‌کننده برای تعدادی از دیپلمات‌ها و تجار سراسر دنیا محسوب می‌شود؛ در صورت حقیقت داشتن شایعات مربوط به گوشی Mercury، blackberry وداع درخوری با دنیای گوشی‌های مجهز به کیبوردهای فیزیکی خواهد داشت. اگرچه نتایج بنچمارک‌ گوشی blackberry نشان از میان‌رده بودن این گوشی دارد؛ اما عملکرد، هیچ‌گاه از ویژگی‌های شاخص گوشی‌های blackberry نبوده است.

نظر شما در خصوص Mercury چیست؟ آیا به نظرتان حذف کیبورد QWERTY، تصمیم درستی است؟

 

تلگرام
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *