معماری
خانه / سرگرمی / برند سامسونگ به اندازه اپل محبوب است

برند سامسونگ به اندازه اپل محبوب است

یکی از اولین تحقیقاتی که درست پس از جمع‌آوری گلکسی نوت ۷ از بازار انجام شد نشان می‌داد حدود ۴۰ درصد از صاحبان گوشی‌های سامسونگ دیگر علاقه‌ای به خرید گوشی هوشمند از این برند ندارند. اما ظاهرا یک تحقیق جدیدتر که از تاریخ ۵ آبان تا ۱۹ آبان توسط خبرگزاری رویترز و موسسه تحقیقاتی Ipsos انجام شده نشان می‌دهد وفاداری کاربران سامسونگ هنوز هم به اندازه وفاداری کاربران اپل به این برند است.

در این تحقیق حدود ۲۷ درصد از کاربران که از جمع‌آوری گلکسی نوت ۷ از بازار مطلع بودند گفته‌اند زمان خرید گوشی در درجه اول خرید گوشی‌های سامسونگ را مد نظر قرار می‌دهند. حدود ۲۵ درصد از کاربران که از ماجرای بازگرداندن گلکسی نوت ۷ خبر نداشتند هم گفته‌اند در درجه اول به دنبال خرید گوشی‌های سامسونگ خواهند بود. حدود ۹۱ درصد صاحبان فعلی گوشی‌های سامسونگ گفته‌اند گوشی‌ بعدی‌شان را هم از همین شرکت خریداری می‌کنند. حدود ۹۲ درصد از صاحبان فعلی گوشی‌های سامسونگ هم گفته‌اند اصولا سامسونگ هر محصولی تولید کند خریداری می‌کنند.

برند سامسونگ اپل

گلکسی نوت ۷
گلکسی نوت ۷

این در حالی است که ۹۲ درصد کاربران آیفون هم گفته‌اند احتمالا باز هم آیفون می‌خرند و ۸۹ درصدشان هم گفته‌اند یک دستگاه دیگر از شرکت اپل را خریداری خواهند کرد. این موضوع نشان می‌دهد وفاداری کاربران شرکت سامسونگ و شرکت اپل به شدت بالا و نزدیک به هم است. به این ترتیب ظاهرا این تحقیق نشان می‌دهد که مشکلات پیش‌آمده برای نوت ۷ آنقدرها هم که به نظر می‌رسید به وفاداری کاربران سامسونگ به این برند صدمه نزده‌ است.

ظاهرا مدل عادی مشکی رنگ گلکسی S7 به نظر شرکت سامسونگ آنقدرها براق نبوده برای همین این خبر شایع شده که احتمال دارد سامسونگ یک مدل مشکی براق از گلکسی S7 را هم عرضه کند. البته برخی از کارشناسان معتقدند مدل مشکی معمولی گلکسی S7 هم به اندازه کافی براق بوده اما ظاهرا با ورود آیفون ۷ به بازار و محبوبیت رنگ مشکی براق این گوشی در میان کاربران، سامسونگ احساس کرده که رنگ مشکی براق‌تر می‌تواند طرفداران بیشتری را به خود جلب کند.

برند
samsung

باید این موضوع را هم در نظر داشت که با شکست پروژه گلکسی نوت ۷ و آتش گرفتن این گوشی‌ها در حال حاضر گوشی‌های گلکسی S7 و گلکسی S7 Edge به عنوان پرچم‌داران سامسونگ مطرح هستند و تا زمان عرضه سامسونگ گلکسی S8، به عنوان پرچم‌داران سامسونگ هم باقی خواهند ماند.

به هر حال فعلا رسانه‌های کره‌جنوبی حسابی با این حدس و گمان‌ها مشغول شده‌اند و معتقدند همانطور که گلکسی S7 Edge با رنگ آبی به بازار عرضه شد یک مدل مشکی براق هم برای گلکسی S7 به بازار می‌آید. البته هنوز مشخص نیست که آیا این مدل صرفا در کره‌جنوبی به بازار می‌آید یا در سایر نقاط جهان هم عرضه خواهد شد.

منبع:PhoneArena

تلگرام
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *