معماری
خانه / اخبار بازی / پرفروش ترین / بازی The last of us پرفروش ترین بازی ترسناک ایالات متحده است

بازی The last of us پرفروش ترین بازی ترسناک ایالات متحده است

بر اساس آمار، آقای مت پیسکاتلا (Mat Piscatella) تحلیل کننده شرکت NPD، پرفروش‌ترین بازی ایالات متحده بازی The last of us ساخته استودیو ناتی داگ است که در سال ۲۰۱۳ برای کنسول‌های نسل قبل عرضه شد و در سال ۲۰۱۴ برای کنسول پلی‌استیشن ۴ به بازار آمد. طبق گزارش‌ها تا این ماه این عنوان بیش از ۲۰ میلیون نسخه روی هر دو پلتفرم فروش داشته است.

بازی The last of us
آقای پیسکاتلا این آمار جالب را در صفحه شخصی توییتر خود به مناسبت هالووین اعلام کرد:

«آیا می‌دانستید بازی The last of us پرفروش‌ترین بازی ترسناک در تاریخ ایالات متحده آمریکا است؟»

این مسئله خیلی جالب است که NPD این بازی را در کلاس ترسناک طبقه بندی کرده است. به نظر هم منطقی می‌آید چرا که مبارزه با موجودات جهش یافته این بازی حقیقتا گاهی اوقات سایه ترس را به مخاطب القا می‌کند، ولی از طرف دیگر مقایسه این بازی با آثاری نظیر Resident Evil به ما یادآوری می‌کند که بار اکشن این اثر بارز-تر از ترس آن است و شاید مناسب نباشد که این دو عنوان در یک کلاس قرار بگیرند. آیا اگر اثری با کمی چاشنی ترس همراه شود، باید در کلاس بازی‌های ترسناک طبقه بندی شود؟ با این حساب بازی‌هایی نظیر Bioshock و Batman: Arkham Asylum هم باید در این ژانر بوده باشند و این به آن معناست که بازی The last of us گوی سبقت را از هردوی این عناوین در آمریکا ربوده است!

جدای از کلاس‌بندی‌‌ها و آمار این عنوان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد چرا که در اوایل سال جدید میلادی و با حساب تأخیری که در عرضه بازی پیش آمده، قسمت دوم آن در تاریخ ۲۹ می ۲۰۲۰ (مصادف با ۹ خرداد ۹۹) به بازار خواهد آمد.

بازی The last of us
Telegram

بازی The last of us

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *