معماری
خانه / اخبار بازی / بازی Marvel’s Avengers جهان متعلق به خود را دارد

بازی Marvel’s Avengers جهان متعلق به خود را دارد

چند روزی است که بحث‌هایی در مورد ارتباط بازی Marvel’s Avengers با دنیای سینمایی مارول، در فضای اینترنت منتشر می‌شود. به تازگی خبر جدیدی در رابطه با این موضوع منتشر شده است که در ادامه‌ی مطلب می‌توانید از جزئیات منتشر شده آگاه شوید.

بازی Marvel’s Avengers
Marvel’s Avengers

طبق گفته‌های وب‌سایت دیجیتال اسپای (Digital Spy) که به تازگی با کارگردان خلاق Marvel’s Avengers صحبت کرده است، دنیای بازی Marvel’s Avengers مستقل است یا به عبارت دیگر؛ داستان این بازی در جهان جداگانه‌ای که متعلق به خودش است، روایت می‌شود و هیچ ارتباطی با دنیای سینمایی مارول ندارد. احتمالا این زیاد تعجب‌آور نباشد وقتی که شما کرکتر‌های این بازی را در نظر می‌گیرید که همه‌ی آ‌ن‌ها ویژگی‌های منحصر به فرد و طراحی اصلی متفاوتی نسبت به دنیای سینمایی مارول دارند. بزرگ‌ترین سوال این است که این بازی چقدر به Marvel’s Spider-Man مرتبط خواهد بود؟ به عبارت دیگر آیا از دنیای تعاملی مارول متاثر خواهد بود یا خیر؟ پاسخ توسعه‌دهندگان به این سوال‌ها واضح نیست. تنها ارتباطی که تاکنون بین این دو بازی مشاهده شده، باس‌فایت TaskMaster است، کسی که هم در بازی Avengers وجود دارد، هم در بازی Marvel’s Spider-Man و به نظر می‌رسد که حوادث انتقام جویان را به پیتر پارکر (Peter Parker) در بازی پلی استیشن ۴ ارجاع می‌دهد. به هر‌ حال، به نظر می‌رسد که تنها یک جهان وجود داشته باشد، اما در حال حاضر همه چیز کمی مبهم است.

طبق گفته‌های کریستال داینامیکس (Crystal Dynamics)، این بازی شروع دنیاameی Marvel’s Avengers خواهد بود. به عبارت دیگر جهان تعاملی مارول برای این بازی در نظر گرفته نشده است و ارتباط TaskMaster با این دو، به معنای تایید وابستگی جهان سینمایی مارول به بازی Marvel’s Avengers نیست. همانطور که می‌دانید، بازی Marvel’s Spider-Man هیچ ارتباطی با دنیای سینمایی مارول ندارد بلکه به داستای‌های مصور مربوط می‌شود که لباس سفید مرد عنکبوتی، از این داستان‌ها به بازی Marvel’s Spider-Man اضافه شد. با همه‌ی این تفاسیر، مارول گیمز (Marvel Games)، به همکاران خود گفته بود که آن‌ها مجبور نیستند تا در بازی‌های خود از داستان‌های مصور Canon استفاده کنند و حتی به آن‌ها پیشنهاد کرده بود که این داستان‌ها را را با جهان بازی‌های خود ترکیب نکنند:

    ما می‌خواستیم که به توسعه‌دهندگان خود آزادی بدهیم تا آن‌ها داستان خودشان را بسازند و می‌خواستیم که آن را به داستان اصلی خودمان تبدیل کنیم.

کارگردان خلاق مارول گیمز، آقای بیل روزمن (Bill Rosemann)، در سال ۲۰۱۷ گفت:

    ما می‌خواستیم که به همکاران خود آزادی بدهیم تا به تمام تاریخچه‌ی مارول نگاهی بیاندازند و آنچه که برای آن‌ها جالب است را انتخاب کنند. برای حرفم مثالی ذکر می‌کنم: «هی، تو یک آشپز هستی و می‌خواهی که این وعده‌ی غذایی را درست کنی. موادی که برای این وعده‌ی غذایی نیاز داری مهیا است. هر ماده‌ای را که دوست داری انتخاب کن و یک وعده‌ی غذایی جدیدی بپز.»

بازی Marvel’s Avengers در تاریخ جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۱۵ ماه می ۲۰۲۰) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس باکس وان، گوگل استیدیا و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه می‎شود.

بازی Marvel’s Avengers
Marvel’s Avengers
بازی Marvel’s Avengers
اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *