معماری
خانه / اخبار بازی / بازی Gears 5 جایگاه نخست Fortnite در لیست بیشترین بازی‌های تجربه شده روی Xbox را به خود اختصاص داد

بازی Gears 5 جایگاه نخست Fortnite در لیست بیشترین بازی‌های تجربه شده روی Xbox را به خود اختصاص داد

بازی Gears 5 که چند روز پیش عرضه شد توانست عنوان Fortnite را از جایگاه نخست لیست بیشترین بازی‌های تجربه شده روی Xbox به پایین کشیده و خود در رتبه اول جای بگیرد.

بازی Gears 5
بازی Gears 5

ساحته جدید استودیو The Coalition علاوه‌بر کنسول Xbox One و استور ویندوز ۱۰، به طور همزمان روی پلتفرم استیم هم منتشر شده و اکنون اطلاعاتی پیرامون نحوه عملکرد و تعداد پلیرهای آن نیز به اشتراک گذاشته شده است. آمار ارائه شده از سوی SteamDB یک روز پس از انتشار بازی از تعداد پلیرهای ۱۰,۱۹۶ نفری این بازی روی استیم حکایت دارد. اگرچه این آمار فاجعه‌بار محسوب نمی‌شود اما در رتبه پایین‌تری به نسبت بسیاری از بازی‌های موفق دیگری که در سال جاری عرضه شدند قرار می‌گیرد. برای مثال بازی Devil May Cry 5 در روز لانچ به ۸۸,۸۹۴ پلیر و Sekiro: Shadows Die Twice به ۱۲۵,۳۱۵ پلیر دست پیدا کرده بودند.

در حالی که شاید این آمار و اطلاعات تصویری ناخوشایندی از بازی Gears 5 در استیم رسم کنند اما باید به این نکته نیز اشاره کنیم که ساخته استودیو The Coalition به همراه تبلیغات گسترده‌ای برای سرویس Xbox Game Pass عرضه شد. به طوری که اشتراک سرویس مذکور با قیمت یک دلار در دسترس قرار گرفته بود. همین امر موجب شد بسیاری از مخاطبین بازی را به جای استیم روی سرویس اشتراکی مایکروسافت تجربه نمایند.

دنیل احمد تحلیل‌گر نام‌آشنای دنیای بازی، عنوان Gears 5 را اولین موفقیت بزرگ برای سرویس Game Pass خوانده و در حالی که شرکت مایکروسافت آمار دقیقی درباره تعداد پلیرهای بازی روی این سرویس ارائه نکرده است، اما همان‌طور که گفته شد این اثر موفق شده که جایگاه نخست Fortnite در لیست بیشترین بازی تجربه شده روی Xbox را به خود اختصاص دهد.

بازی Gears 5
Telegram
بازی Gears 5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *