معماری
خانه / آموزش ها / بازی Fortnite | آموزش فعال سازی ۲FA و باز شدن قفل ایموت Boogie Down

بازی Fortnite | آموزش فعال سازی ۲FA و باز شدن قفل ایموت Boogie Down

اگر شما هم در طول این چند فصلی که از شروع به کار بازی Fortnite می‌گذرد، درگیر باز کردن قفل اسکین‌ها و ایموت‌ها بوده‌اید، قطعاً محافظت از سابقه و بانک اطلاعاتی شما بر روی سرورهای Fortnite امری ضروری خواهد بود. برای این منظور، Epic Games دست به طراحی یک سیستم امنیتی تصدیق دو مرحله‌ای (Two Factor Authentication) زده است. ۲FA با اعمال یک لایه‌ی امنیتی اضافی بر روی سیستم Log in بازی، شرایط را برای هک کردن و دزدی اطلاعات کاربران دشوارتر می‌سازد. اما با فعال کردن این سیستم، علاوه بر مزایای امنیتی، یک ایموت جدید به نام Boogie Down به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

بازی Fortnite
Fortnite

۲FA با اعمال یک لایه‌ی امنیتی اضافی بر روی سیستم Log in بازی، شرایط را برای هک کردن و دزدی اطلاعات کاربران دشوارتر می‌سازد

یک بار دیگر به این قضیه توجه کنید؛ شما احتمالاً چند فصل است که با زحمت فراوان بر روی چالش‌ها و مأموریت‌های بازی، اسکین‌ها، گلایدرها، ایموت‌ها و رقص‌های بازی را قفل گشایی کرده‌اید. به نظر می‌رسد که اعمال یک لایه‌ی امنیتی بیشتر برای جلوگیری از دزدی اکانت، اقدامی منطقی است. فعال کردن ۲FA یعنی این که کاربر در هرباری که وارد بازی می‌شود، باید کد امنیتی یکبار مصرف فرستاده شده به موبایل یا حساب ایمیل خود را در صفحه‌ی Login وارد کند. در این مطلب به نحوه‌ی فعالسازی این بخش پرداخته شده تا شما از این پس شب‌ها راحت‌تر سر بر روی بالشت بگذارید.

Fortnite 2FA چیست؟

بازی Fortnite
Fortnite 2FA

۲FA مخفف عبارت Two Factor Authentication است که در واقع یک روش برای ایجاد امنیت بیشتر بر روی اکانت بازی Fotnite است. از آنجایی که امروزه بازی Fortnite به محبوبیت گسترده‌ای در جهان دست پیدا کرده، افراد زیادی قصد نفوذ در اکانت‌ها و دسترسی به اسکین‌ها و دیگر جوایز شما دارند. لذا فعالسازی ۲FA حداقل کاری است که می‌توانیم برای حفاظت از اکانت خود انجام دهیم. نحوه‌ی عملکرد این سیستم به این شکل است که هرگاه شما یا شخص دیگری قصد ورود به اکانت شما را در یک دستگاه جدید داشته باشد، شما باید برای احراز هویت، یک کد امنیتی یکبار مصرف را در بازی وارد کنید. این کد از طریق ایمیل و یا اپلیکیشن ویژه‌ی تولید کد Authentication بدست می‌آید. با این که این کار ممکن است در طولانی مدت کمی آزار دهنده باشد اما از طرفی امنیت اکانت شما کاملاً حفظ می‌شود. البته تا زمانی که این کد را در اختیار شخص دیگری قرار ندهید.

بیشتر بخوانید:اسکین شخصیت‌های سریال Stranger Things به فروشگاه Fortnite اضافه شدند

نحوه‌ی فعالسازی ۲FA در Fortnite
برای فعالسازی ۲FA بر روی اکانت خود باید به این آدرس اینترنتی مراجعه کنید. بعد از ورود به اکانت Epic Games و تغییر پسورد ورودی بازی، باید تیک گزینه‌ی ایمیل یا اپلیکیشن ۲FA را فعال کنید. بعد از طی مراحل بعدی، نهایتاً پیام فعالسازی برای شما نمایش داده خواهد شد.

نحوه‌ی دریافت ایموت Boogie Down بعد از فعالسازی ۲FA

بازی Fortnite
بازی Fortnite

با فعالسازی روش احراز هویت دو مرحله‌ای، ایموت Boogie Down که چند ماهی از ورود آن به فورتنایت می‌گذرد، به اکانت شما اضافه می‌شود. بعد ورود مجدد به بازی، هدیه با صورت خودکار به اکانت اضافه می‌شود.

بنابراین اگر تا کنون ۲FA را برای اکانت خود فعال نکرده‌اید، یک رقص جدید و شاد دیگر در انتظار شماست.

بازی Fortnite
Telegram
بازی Fortnite
اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *