معماری
خانه / کنسول بازی / ایکس باکس مینی کنسول ارزان قیمت بعدی مایکروسافت است

ایکس باکس مینی کنسول ارزان قیمت بعدی مایکروسافت است

شرکت مایکروسافت به احتمال زیاد تصمیم دارد تا در آینده نزدیک کنسول ارزان قیمت خود را با اتکا بر سیستم پردازش ابری ایکس کلاود با عنوان ایکس باکس مینی آماده عرضه به بازار کند.

ایکس باکس مینی
ایکس باکس مینی

این اطلاعات توسط وب سایت Thurrott.com منتشر شده که بر اساس آن مشخص شده که شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا در آینده نزدیک ارزان قیمت‌ترین کنسول بازی خود را آماده عرضه به بازار کند. این کنسول از لحاظ اندازه ابعاد بسیار کوچک‌تری نسبت به نسخه عادی ایکس باکس‌ها دارد؛ با این حال به کنترلر های بی‌سیم این دستگاه‌ها متصل می‌شود و می‌تواند با اتصال به تلویزیون محتوای ویدیویی را آماده پخش کند.

این کنسول قرار است از لحاظ بازدهی سخت افزاری در رده بنده پایین‌تری نسبت به ایکس باکس‌های عادی قرار داشته باشد، با این حال کاربران می‌توانند با اتصال به سیستم پردازش ابری، از این کنسول برای اجرای بازی‌های مختلف استفاده کنند. این کنسول به کاربران اجازه می‌دهد تا بازی‌های مختلف را تنها به صورت آنلاین و از طریق اتصال به سرورهای مبتنی بر پردازش ابری آماده اجرا کند.

بر این اساس بررسی‌های انجام شده حاکی از آن است که شرکت مایکروسافت به احتمال زیاد در توسعه و عرضه این محصول قیمت کنسول را کاهش می‌دهد با این حال هزینه ارائه بازی‌ها را افزایش می‌دهد ؛ چرا که مایکروسافت برای عرضه این بازی تصمیم دارد تا از سرورهای اختصاصی خود برای پردازش‌های ابری استفاده کند.

این کنسول با قیمت بسیار پایین می‌تواند تجربه‌ای ویژه از بازی‌های مبتنی بر پردازش‌های ابری را در اختیار کاربران قرار دهد. مایکروسافت تصمیم دارد تا این کنسول بازی را تحت پروژه اسکارلت آماده عرضه کند. گفتنی است که اسکارلت در جریان رویداد E3 2019 آماده معرفی شد و در آینده نزدیک آماده عرضه و تجاری سازی خواهد شد.

ایکس باکس مینی
Telegram
ایکس باکس مینی
اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *