معماری
خانه / ایکس باکس سری ایکس / گزارش | ایکس باکس در مراسم ماه آینده‌ باعث شگفتی همگان خواهد شد

گزارش | ایکس باکس در مراسم ماه آینده‌ باعث شگفتی همگان خواهد شد

با توجه به گزارشی جدید در مراسم ماه آینده‌ی مایکروسافت از کنسول ایکس باکس سری اس یا همان لاک‌هارت (Lockhart) رونمایی خواهد شد که نصف سری اکس قیمت دارد. گفته می‌شود این کنسول نقش حیاتی در برنامه‌های استراتژیک مایکروسافت دارد و همچنین در جزئیات منتشر شده آمده است که مراسم پیش رو باعث شگفتی همگان خواهد شد.

ایکس باکس

کاربری با نام eastman در فروم‌های Beyond3D مشهور به فاش کردن اطلاعاتی از مایکروسافت است و قبلاََ نیز جزئیاتی را در رابطه با برنامه‌های این شرکت منتشر کرده بود. این منبع داخلی چندی پیش اعلام کرد کنسول ایکس باکس سری اس نصف سری ایکس قیمت دارد و یک کنسول کاملاََ دیجیتالی خواهد بود. او در رابطه با قیمت نهایی این کنسول‌ها اطلاعی ندارد اما با توجه به شنیده‌های او، مایکروسافت آماده است تا ایکس‌ باکس سری ایکس را با قیمت ۴۰۰ دلار عرضه کند. eastman گفت:

من آخرین بار شنیدم که کنسول دیجیتالی ایکس باکس سری اس نصف سری ایکس قیمت دارد و آن‌ها آمادگی این را دارند که ایکس‌ باکس سری ایکس را با قیمت ۴۰۰ دلار عرضه کنند. من مطمئن نیستم که قیمت نهایی چه مقدار خواهد بود.

این قیمت‌گذاری بسیار تهاجمی است و شاید برای شرکتی که در فروش کنسول‌ها رقیب سرسختی مثل سونی دارد حیاتی به نظر برسد اما به طور حتم مایکروسافت در نظر دارد ضرر سخت‌افزاری را از طریق خدماتی مانند گیم‌پس (Game Pass) و فروش بازی‌های مختلف جبران کند. منبع مذکور در ادامه گفت:

مایکروسافت قصد دارد ضرر به وجود آمده را از طریق فروش بازی‌ها (سهم بیشتر از فروش عناوین) و اشتراک‌های مختلف جبران کند. همچنین قیمت‌گذاری کنسول به حرکت بعدی سونی نیز بستگی دارد. اگر سونی قیمت بالایی را برای کنسول خود تعیین کند دیگر مایکروسافت مجبور نیست استراتژی قیمت پایین را انتخاب کند.

eastman همچنین در رابطه با رویداد ماه جولای (تیر/مرداد) مایکروسافت نیز صحبت کرد. بر اساس صحبت‌های او نه تنها در این مراسم شاهد رونمایی از ایکس‌ باکس سری اس خواهیم بود بلکه قیمت سری ایکس نیز مشخص می‌شود. طبق گفته‌های این منبع داخلی رویداد ماه آینده حجت را تمام خواهد کرد و همگان را شگفت‌زده می‌کند به شکلی که تمامی مراسم‌های قبلی تاریخ مایکروسافت در برابر چنین مراسمی شوخی به نظر می‌رسند.

اما بر اساس چیزهایی که من شنیده‌ام مراسم ماه جولای در رابطه با سونی نیست بلکه مربوط به تمام صنعت بازی‌های ویدیویی می‌شود و شبی است که مایکروسافت همه را شگفت زده می‌کند. این مراسم در مورد چیزی است که آن‌ها سالیان سال برای آن تلاش کرده‌اند چیزی که لرزه به اندام تمامی شرکت‌های آمازون، گوگل، اپل، سونی و نینتندو خواهد انداخت. بنابراین منتظر موارد شگفت‌انگیز زیادی باشید. به دنبال تمامی این موارد قیمتی را خواهید دید که نقش کلیدی در این ماجرا دارد.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی این منبع، مایکروسافت قصد دارد تبدیل شود به شبکه‌ی نتفلیکس (Netflix) چند سال پیش و نقش چنین شبکه‌ای را در صنعت بازی‌های ویدیویی ایفا کند و در کنار آن محتویات با کیفیتی را برای پلتفرم خود انتخاب کرده‌اند. به همین دلیل ایکس‌ باکس سری اس نقش کلیدی در استراتژی‌های آن‌ها خواهد داشت چرا که این کنسول به آن‌ها اجازه می‌دهد بازار را با قیمت بسیار پایین و محتوای گسترده در دست خود بگیرند. eastman توضیح می‌دهد:

به همین دلیل است که من فکر می‌کنم لاک‌هارت نقش کلیدی در استراتژی آن‌ها دارد. قیمت پایین آن باعث می‌شود کنترل زیادی داشته باشند و تکنیک‌های جدید خود را اجرا کنند چرا که قدرت سخت افزاری پایین آن با شبکه‌ی ابری xcloud هماهنگ خواهد بود و ضعف آن دیده نمی‌شود. هدف اصلی لاک‌هارت این است که آن‌ها به قیمتی دست پیدا کنند که قبلاََ دستیابی به آن ممکن نبود. اندازه‌ی لاک‌هار همه‌ی شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

اگرچه eastman قبلاََ با اطلاعات صحیح خود را به ما اثبات کرده است اما از آن‌جایی که چیزی به طور رسمی تایید نشده است باید تمامی این اطلاعات را در حد یک شایعه قبول کنیم. مراسم ایکس باکس سری ایکس در ماه مه (اردیبهشت) به طور حتم ناامید کننده بود، بنابراین شک نداریم شرکت مایکروسافت در رویداد پیش‌رو تمامی برگ‌های برنده‌ی خود را رو می‌کند.

هنوز از کنسول ایکس باکس سری ایکس رونمایی نشده است اما با توجه به این که در بخش کتابخانه‌ی ویندوز به آن‌ اشاره شده، انتظار داریم به زودی از آن پرده‌برداری شود.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا مایکروسافت می‌تواند در ماه جولای مخاطبین صنعت بازی‌های ویدیویی را شگفت زده کند و به ستاره‌ی رقابت تبدیل شود؟

ایکس باکس
Telegram
ایکس باکس
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *