معماری
خانه / کنسول بازی / اکثر بازیکن های اروپایی خواهان گرافیک بهتر و بارگذاری سریع تر در کنسول های نسل بعد هستند

اکثر بازیکن های اروپایی خواهان گرافیک بهتر و بارگذاری سریع تر در کنسول های نسل بعد هستند

سازمان ISFE (فدراسیون نرم‌افزارهای تعاملی اروپا) اخیرا یک نظرسنجی درباره نسل بعد کنسول‌های بازی انجام داده است. در این نظرسنجی، هشت هزار نفر شرکت کرده‌اند که ۶۸ درصد آن‌ها معتقدند گرافیک بهتر و بارگذاری سریع تر عناصری حیاتی برای نسل بعد هستند. مخاطبان این نظرسنجی، بازیکن‌های بین ۱۱ تا ۶۴ سال در آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و انگلستان بوده‌اند.

گرافیک بهتر و بارگذاری سریع تر

۷۸ درصد از شرکت‌کنندگان این نظرسنجی که صرفا درباره کنسول‌های خانگی بوده و رایانه‌های شخصی در آن حضور نداشته‌اند، انتظار دارند که گرافیک بازی‌های نسل بعد بهتر شود و ۷۱ درصد نیز، سرعت لود کوتاه‌تر بازی‌ها را به عنوان دومین انتظار خود بیان کرده‌اند. نکته جالب این است که با وجود گرافیک بهتر به عنوان اولویت اول، تنها ۴۹ درصد از شرکت‌کنندگان به دنبال «گرافیک با رزولوشن ۸K» هستند. طبق گزارش Games Industry، بازیکنان نسل بعد بیشتر به دنبال «کنترل‌های حرکتی»، «قابلیت پشتیبانی از نسل‌های قبل» و «قابلیت پشتیبانی از نسخه‌های فیزیکی بازی‌ها» هستند. این ویژگی‌ها به ترتیب صاحب ۵۷، ۵۹ و ۵۸ درصد از آرای شرکت‌کنندگان شدند.

در بخش دیگری از این نظرسنجی، مشخص شد که ۵۱ درصد از شرکت‌کنندگان به استریم بازی‌ها و ۵۲ درصد نیز به حضور برنامه‌های دیگری به غیر از خود بازی‌ها در کنسول خود علاقه دارند. فناوری واقعیت مجازی (VR) فقط توانسته رای ۴۳ درصد از شرکت‌کنندگان را به عنوان یکی از ویژگی‌های مهم نسل بعد جذب کند. در بین شرکت‌کنندگان، ۴۵ درصد نیز معتقد بودند که داشتن قابلیت حمل کردن، همانند آن‌چه که کنسول نینتندو سوییچ دارد یکی دیگر از ویژگی‌های مهم نسل بعد کنسول‌ها باید باشد.

وقتی که به نتایج کلی نظرسنجی‌ها به جای نتایج مخصوص کنسول‌ها نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که در بین بازیکن‌های تمام پلتفرم‌ها، فقط ۳۷ درصد هستند که فکر می‌کنند پشتیبانی از فناوری VR مهم است. این موضوع چندان تعجب‌برانگیز نیست زیرا با وجود تمام پیشرفت‌هایی که در این فناوری انجام شده، محصولات VR همچنان یک بازار خاص محسوب می‌شوند و بخش زیادی از بازیکن‌ها یا علاقه‌ای به تجربه آن ندارند و یا آن را یکی از تجهیزات ضروری مرتبط با تجربه بازی حساب نمی‌کنند.

گرافیک بهتر و بارگذاری سریع تر
Telegram
رافیک بهتر و بارگذاری سریع تر
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *