معماری
خانه / نقد و بررسی تخصصی / ترین ها / اپل سومین فروشنده مهم تلفن هوشمند در جهان است

اپل سومین فروشنده مهم تلفن هوشمند در جهان است

گزارش‌های تحلیلی اخیر نشان داده شرکت اپل با تولید آیفون‌ها در نیمه اول سال ۲۰۱۹ میلادی به سومین شرکت مهم در زمینه تولید تلفن‌های هوشمند تبدیل شده است.

اپل
apple

بر اساس گزارش جدید موسسه کانترپوینت، شرکت اپل توانسته پس از سامسونگ و هواوی به جایگاه سوم برای فروش تلفن‌های هوشمند در بازار جهانی را از آن خود کند. این آمار نشان دهنده آن است که شرکت اپل در بازه زمانی نیمه دوم ۲۰۱۹ میلادی جایگاه خود به عنوان دومین فروشنده تلفن‌های هوشمند را از دست داده و جایگاه خود را به شرکت هواوی در بازار جهانی داده است.

تا پیش از این اپل پس از سامسونگ، دومین فروشنده مهم تلفن‌های هوشمند در بازار جهانی بود و حالا مشخص شده است که شرکت هواوی این جایگاه را از اپل گرفته است. هواوی با وجود اعمال تحریم‌های آمریکا در بازه زمانی یاد شده توانسته فروش بسیار زیادی نسبت به دوره‌های گذشته داشته باشد.

بر اساس لیست منتشر شده از طرف کانترپوینت، پس از سامسونگ، هواوی و اپل، شرکت‌های شیائومی و Oppo بیشترین میزان فروش تلفن‌های هوشمند را در بازار جهانی داشته‌اند. بر این اساس بیشترین میزان فروش محصولات دسته بندی تلفن هوشمند در بازه زمانی یاد شده متعلق به شرکت‌های چینی بوده است و سه شرکت هواوی، شیائومی و Oppo در مجموع عملکرد بسیار بهتری نسبت به شرکت‌های دیگر داشته‌اند.

لازم به ذکر است که اپل از ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی دیگر میزان دقیق فروش محصولات الکترونیکی و سخت افزاری خود را در جریان گزارش‌های مالی منتشر نمی‌کند. بر این اساس کانترپوینت با تخمین‌های انجام شده اعلام کرده است که شرکت اپل در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی نزدیک به ۱۰٫۱ درصد از سهم بازار جهانی را در اختیار خود داشته و شرکت شیائومی نیز نزدیک به ۹ درصد از بازار فروش این محصولات را در اختیار خود گرفته که مشخصاً به افزایش سطح فروش این محصولات در بازار چین مربوط می‌شود.

اپل
Telegram
اپل
instagram

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *